25.03.2021 11:42

Komorní scéna Aréna uvede pašijovou hru Tomáše Vůjtka O nejslavnějším zmrtvýchvstání

27. březen, který tentokrát připadl na sobotu, je Světovým dnem divadla. Letos to bude už podruhé, co ho oslavíme bez přítomnosti diváků... Nicméně především v době, kdy divadlo nemůže být každodenní součástí našich životů, považujeme za podstatné právě takový den divadlem oslavit. Jakkoli to může být pro nás divadelníky i pro naše diváky frustrující, snažíme se neklesat na duchu, ale upírat své zraky k lepším zítřkům. K tomu ostatně v letošním Poselství ke Světovému dni divadla směřuje i světoznámá divadelní, filmová a televizní herečka herečka Helen Mirren:

Potřeba tvořit, kterou pociťují scénáristky a scénáristé, designérky a designéři, tanečnice a tanečníci, zpěvačky a zpěváci, herečky a herci, hudebnice a hudebníci, režisérky a režiséři, nikdy nevyhasne. Už velice brzy se opět plně rozvine a projeví se s novou energií a v nových pohledech na svět, který všichni společně obýváme.

Právě proto věříme, že Velikonoční zázrak (tedy příběh O nejslavnějším zmrtvýchvstání) je pro tuto příležitost tou správnou inspirací – protože sami doufáme, že se již brzy dočkáme zázraku v podobě zmrtvýchvstání živé kultury. Snad ani nemusíme dodávat, že v provedení Komorní scény Aréna můžete čekat oslavu Světového dne divadla nejen ve znamení nadcházejících Velikonoc, ale především ve znamení osobitého humoru... a nebude chybět ani hudební souboj dobra a zla!

Živý stream můžete sledovat prostřednictvím facebookové události v sobotu 27. března od 18.30 hod. Záznam streamu pak bude možné zhlédnout jak přímo na našem facebooku, tak i na našem YouTube kanále a samozřejmě odkaz najdete i na našich webových stránkách.“

Bude nás velmi těšit, pokud se vy či vaši čtenáři a sledující k naší oslavě Světového dne divadla připojíte!

Autor článku: Sylvie Vůjtková