09.10.2007 00:00

Koncipovaný večer Divadla na Tahu s Tančírnou Klause Wunderlicha

Dobrý den milí diváci!

Více než třicet let, věrni našemu názvu, táhneme od štace ke štaci aniž bychom někde zakotvili. Nejdéle, celých sedm let, nám bylo dobře v Divadle Na zábradlí, občas jsme zakotvili u přátel v Žižkovském divadle Járy Cimrmana nebo v Divadle v Řeznické, hodní na nás byli také v Divadle Minor, rádi nás viděli v Janských Lázních, kdysi dávno v Hradeckém divadle Drak, nebo v Brně na Provázku, táhli jsme také na Moskvu, hráli jsme v Bratislavě, naposledy dokonce pod stanem v Uherském Hradišti a v Dolních Počernicích. Přes doly a hory a nepříznivé časy jsme se přenesli s hrami našeho čestného principála Václava Havla do dnešních dnů, zkusili jsme si také Antona Pavloviče, Samuela Becketta, Eugena Ionesca, kamarádíme s René Levínským a jeho nádražáky a také s Vlastou Třešňákem a jeho oduševnělými topiči. Jak vidíte: samí „absurdisté“.

Těch, co se dobrovolně zapřáhli do té naší divadelní káry bylo za ta léta víc než stovka. Někteří z nich zemřeli, ti šťastnější zatím jenom zestárli, z naivek se staly moudré babičky, a když někdo z těch mladších nemůže, solidárně a rády za ně v divadle zaskakují.

Nevím jak umírají divadla, možná tak, že o nich někdo napíše, že už patří do hrobu. Potom je dobré začít lézt po horách s pamětními deskami pod paždí nebo po sobě pojmenovat Sněžku.

A tak blahopřejeme našim kamarádům z DJC a tiše jim závidíme jejich nesmrtelnost, a to jim bude teprve čtyřicet. Tak mladí a už jsou nesmrtelní. I bez pamětních desek a bez kopce nad Amurem.

My se zatím zabydlujeme v Korunní 30. Třeba tam konečně zakotvíme…

Těší se na Vás Vaše Divadlo na tahu.

a Andrej Krob

a

Klaus Wunderlich

Zdroj: jcieslar@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel