29.06.2021 13:15

Konec sezóny 2020/2021 v Divadle Drak

Konec sezóny 2020/2021 vyvrcholil v Divadle Drak dvěma premiérami, mezinárodním festivalem a přinesl několik ocenění

Divadelní sezóna v Draku byla krátká, v o to intenzivnějším duchu se však pak po sedmiměsíční nucené odmlce nesl její závěr. První polovina měsíce června byla ve znamení dvou dlouho očekávaných premiér - maňáskové veselohry Kašparův zvěřinec hostující režisérky Blanky Luňákové a autorské inscenace Tomáše Jarkovského, Jakuba Vašíčka a Antonína Šilara R.U.R. 2.0.

Závěr června potom patřil již tradičně divadelnímu festivalu, kterého je Divadlo Drak jedním ze spolupořadatelů. V letošním roce se REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové uskutečnil v termínu od 18. – 25. 6. a nabídl divákům nejenom pestrou směs českých i zahraničních divadelních souborů, ale na scéně Draku i přehlídku všech nových titulů, které v předchozích dvou sezónách v Divadle Drak vznikly. Soubor divadla tak odehrál v průběhu osmi divadelních dnů hned
6 inscenací v 9 reprízách.

Úspěch divadlu přinesla účast na libereckém Mezinárodním divadelním festivalu Mateřinka, ze kterého si tvůrci inscenace Do hajan odvezli hned tři ocenění. Veronika Poldauf Riedelbauchová získala Cenu hejtmana Libereckého kraje za režii a choreografii inscenace Do hajan! Společně si odnesli ocenění také Marianna Stránská za scénografii a Michal Kříž za light design a skladatel Jan Čtvrtník za hudbu.

Domácí tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský pak získal nominaci na Výroční cenu města Hradec Králové za maňáskovou grotesku Šípková Růženka.

Na setkání s Divadlem Drak se mohou těšit diváci v období letních prázdnin. Inscenace Do hajan! a Šípkovou Růženku mohou vidět hned 2. 7. na festivalu Loutkářská Chrudim. Bílý Tesák zamíří 6. 7. do Polské Lodže, kde se představí v rámci mezinárodního festivalu Teatralna Karuzela. Inscenace A do třetice všeho… bude uvedena 8. 7. na pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi“, představil nejbližší plánované zájezdy ředitel Tomáš Jarkovský.

Divadlo DRAK

Autor článku: Martina Marková, foto: Šípková Růženka - M. Hajn