22.02.2022 13:17

Konkurz na herecký workshop s Viktorií Čermákovou

Strachy, víra a naděje – jak vyjádřit emoci pohybem, nalézt správná slova pro vnitřní pocit z okolního světa? Zúčastněte se konkurzu k hereckému workshopu Městských divadel pražských. Poznáte tak nejen proces vzniku inscenace, ale procvičíte i vlastní jazyk a tělo. Konkurz proběhne 2. března od 17 hodin v divadle ABC. Kurz vede režisérka a herečka Viktorie Čermáková. Další informace o hereckém workshopu najdete na webu Městských divadel pražských.

Účastníci dostanou na tomto hereckém workshopu prostor vyjádřit své pocity a svůj pohled na svět kolem sebe. Cestou improvizace a vzájemného dialogu tak během dvou měsíců vytvoříme malý scénický tvar, kterým budou na závěr účastníci prezentovat společnou výpověď o čistě osobních i společenských tématech a zároveň zažijí vznik divadelní inscenace od začátku až do premiéry,“ vysvětluje Viktorie Čermáková, režisérka a herečka.

Konkurz na herecký workshop se koná 2. března 2022 od 17 hodin v divadle ABC. Zájemci by si měli připravit výstup ne delší než 1 minutu o sobě a světě, jak ho vnímají. Kapacita kurzu je 10 až 14 účastníků. Další informace o workshopu i možnostech přihlášení najdou na webových stránkách Městských divadel pražských nebo e-mailu jakub.beran@m-d-p.cz.

Vzdělávání je jednou z priorit Městských divadel pražských. Kromě dvouměsíčních kurzů s lektorkou Viktorií Čermákovou pořádají pro širokou veřejnost také jednodenní herecké kurzy s lektorem Petrem Haškem, které umožňují rychlý náhled do herecké tvorby a v létě taktéž intenzivní týdenní herecký kurz.

Autor článku: Zuzana Vernerová