13.11.2019 10:24

Korejský národní balet poprvé v České republice

V rámci inscenace Kylián – Mosty času uvede Korejský národní balet choreografii Forgotten Land.

Náš host přijíždí v rámci oboustranné spolupráce. Již v září jsme tančili v Soulu Gods and Dogs a nyní korejským přátelům jejich pohostinnost vracíme.

Navíc umělecká ředitelka Korejského národního baletu Sue-Jin Kang je velice výjimečná a inspirativní osobnost světového tance a držitelka prestižních světových cen. S uměleckým ředitelem Baletu ND Filipem Barankiewiczem ji pojí společné angažmá, oba byli prvními sólisty Stuttgartského baletu, nezapomenutelným způsobem ztvárnili například Julii a Romea v Crankově verzi tohoto baletu. Dnes se k sobě vrací v pozicích uměleckých šéfů a my můžeme těžit z jejich zkušeností a vizí.

Korejský národní balet v sobě spojuje tradiční hodnoty, šedesátiletou jevištní praxi a světový baletní repertoár, který nabízí jak díla klasická, tak moderní.

Kylián – Mosty času: 13., 14. a 15. listopadu 2019
Program tří společných představení s Korejským národním baletem:
V podání Korejského národního baletu:
Forgotten Land
V podání Baletu Národního divadla:
Gods and Dogs – česká premiéra
Petite Mort
Šest tanců

Více o představení

Autor článku: Převzato z: https://www.narodni-divadlo.cz/

Korejský národní balet poprvé v České republice

Zahraniční divadlo

10.12.2019

Záznam inscenace Kouzelná flétna z Metropolitní opery v českých kinech

V podobě mimořádného záznamu se na plátna kin vrací opera Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta. Nadčasový pohádkový příběh pro malé i velké se skvěle hodí do času kolem Vánoc. Představení z newyorské Metropolitní opery hraje náchodské kino Vesmír 13. prosince a pražské kino Světozor 29. prosince.

09.12.2019

Maďarská vláda se chystá k razantní úpravě zákona o scénickém umění. Předloha vyvolala protesty herců i diváků

Maďarská vláda dnes předložila parlamentu návrh, který by utužil vládní kontrolu nad divadly. Předloha vyvolala protesty herců i diváků, obávajících se o uměleckou svobodu a nezávislost divadel. Podle agentury Reuters chce vládnoucí strana premiéra Viktora Orbána nechat zákon schválit ještě tento týden ve zrychleném postupu. Protestní petici proti vládnímu návrhu podepsaly desítky tisíc lidí.

09.12.2019

Maďarská vláda má v plánu systematický ničit kulturní život v zemi

Maďarská vláda se podle nejnovějších informací chystá k razantní úpravě zákona o scénickém umění, jehož součástí má být mimo jiné zrušení provozní podpory nezávislých divadel. Podle informací serveru artportal.hu by se už ve středu 11. prosince mohl ve zrychleném řízení dostat do parlamentu návrh na zrušení Národního kulturního fondu (NKA), který je prakticky jediným zdrojem podpory nezávislé kulturní a umělecké scény z veřejných prostředků.