12.11.2018 11:38

Košice do Ostravy a naopak – v rámci Noci divadel si loutkáři vymění jeviště

Divadlo loutek Ostrava se i letos účastní celoevropské Noci divadel. V rámci československé spolupráce nabídne v sobotu 17. listopadu v 17 hodin slovenské představení O rytierovi bez koňa Bábkového divadla Košice a z vlastního repertoáru pak v 19 hodin inscenaci Nastupovat! Děják z rychlíku. K oběma představením plánují též doprovodný program, například prohlídku kulis a loutek.

Tak jako v minulých letech i letos se Divadlo loutek Ostrava účastní celoevropského projektu Noc divadel, který letos v Česku probíhá symbolicky 17. listopadu a nese podtitul Československá Noc divadel. Divadlo loutek Ostrava se při této příležitosti spojilo s Bábkovým divadlem Košice, a vyrazí proto do Košic s pohádkou Perníková chaloupka, zatímco Bábkové divadlo Košice přijede do Ostravy a v 17 hodin odehraje na alternativní scéně Divadla loutek představení s názvem O rytierovi bez koňa. Součástí představení bude krátký workshop a speciální úvod, při kterém divadelní lektoři seznámí dětské diváky se slovenským jazykem a výrazy užitými v inscenaci.

Od 19 hodin se pak mohou návštěvníci Noci divadel těšit na mimořádné uvedení inscenace Divadla loutek v režii Radovana Lipuse s názvem Nastupovat! Děják z rychlíku. Představení, které divadlo běžně hraje pro školy ve všední dny dopoledne, zábavnou formou přibližuje známé i méně známé momenty světových dějin. Rychlý průlet dějinami diváci zakončí prohlídkou kulis a loutek přímo na jevišti.

www.dlo-ostrava.cz

www.nocdivadel.cz

Autor článku: Klára Šebestová

Košice do Ostravy a naopak – v rámci Noci divadel si loutkáři vymění jeviště

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.