31.07.2017 10:31

Kozel ve fraku v Arménii

Umělecké duo Kozel ve fraku – Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda - reprezentovalo ve dnech 22. 7. – 26. 7. 2017 Českou republiku v arménském městě Tsaghkadzor na Leonid Yengibaryan Mime Fest 2017. Devátého ročníku tohoto festivalu pantomimy se zúčastnili také umělci z Arménie, Německa, Ruska, Jižní Afriky a Bangladéše. Kozel ve fraku zde uvedl představení Absurditky - pásmo autorských etud na různá témata s více či méně absurdním charakterem.

„Představili jsme náš, evropský styl moderní pantomimy, který se jistě vymykal hlavnímu uměleckému proudu tohoto festivalu. Soudě podle ohlasů diváků i ostatních performerů bylo naše představení velmi inspirativní. Jako lektoři workshopu jsme mohli předat mladším účastníkům alespoň něco z naší práce. Velmi příjemně nás překvapila otevřenost, zájem a spontaneita místního publika, kteří v hojném počtu klidně hodinu a půl před představením zaplňovali místa v hledišti.“ uvedl Vojtěch Svoboda.

Kromě nových zkušeností si Kozel ve fraku odvezl i pozvání na festival pantomimy do Bangladéše. Navázal také kontakt s mimem Johnem Jacobsem z Jižní Afriky, který je bývalým studentem Maxmiliána Decrouxe a s Ekaterinou Varlakovou ze Sant Petersburgu.

www.kozelvefraku.cz

Autor článku: Kozel ve fraku