02.04.2019 11:55

Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro

O víkendu 5.-7. dubna proběhne v městečku Miletín Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů pod názvem Miletínské divadelní jaro. Letošní ročník poměří své síly venkovští divadelníci již posedmnácté. Zázemí pro svou produkci naleznou již tradičně v Sousedském domě přímo v centru Miletína.

Na letošní přehlídce vystoupí celkem 9 divadelních souborů z východních Čech. Do Erbenova rodiště tak zavítají soubory z Dolní Dobrouče, Opatovic nad Labem, Nechanic, Vamberka, České Skalice, ale samozřejmě i z Miletína. V programu přehlídky převažují především komedie, tragikomedie či veselohry, prostor však dostane i komorní drama z první světové války. Vstupenky na jednotlivá představení budou k dostání na místě. Dopolední a odpolední představení bude možné navštívit za dobrovolný příspěvek, večerní představení pak za vstupné 70 Kč.

Pro zúčastněné divadelníky představuje přehlídka možnost setkat se svými kolegy a získat zpětnou vazbu na vlastní uměleckou práci od lektorského a hodnotícího sboru. V něm letos usednou Prof. František Laurin, Mgr. Alexandr Gregar, Ph.D., MgA. Petr Kracik a Mgr. Jaromír Vosecký. Nominované soubory mohou postoupit na celostátní přehlídky Krakonošův podzim a Popelka Rakovník.

Vyhlášení výsledků proběhne v neděli v podvečer.

Miletínské divadelní jaro každoročně pořádá centrum podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, Volné sdružení východočeských divadelníků, z. s. a Divadelní soubor Erben za finančního přispění Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Celý program naleznete na webu: https://www.impulshk.cz

Autor článku: Marta Bergmanová