08.04.2005 00:00

Krepsko společně s Alfredem ve dvoře uvádí The Mad Cup of Tea

Krepsko ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře uvádí

The Mad Cup of Tea

tea & tango & trapeze

Premiéra nového představení je 14. dubna od 20 hodin v divadle Alfred ve dvoře. Krepsko za podpory Alfreda ve dvoře vytvořilo v loňské sezóně představení Fragile – příběh Laury (inspirace T. Williams) a Nejmenší žena na světě, kde tvůrci Krepska spolupracovali s Annou Polívkovou.

linea01web.jpg linea02web.jpg linea03web.jpg

Členka Krepska - Linnea Happonen - iniciátorka představení The Mad Cup of Tea, původem z Finska se nechala inspirovat tím, co se o této zemi říká - Finsko je zemí, kde se vypije nejvíce kávy, kde je nejvíce sebevražd a kde lidé milují tango. Spolu s Petrem Lorencem vytvářejí citlivý příběh, ve kterém se to, co se v běžném životě děje na zemi, se zde odehrává ve vzduchu.

Hrazda – visutá hrazda je v představení použita neobvyklým způsobem. Impulsem byla práce s německou umělkyní Sylvia Idelberger, která se specializuje na pohybovou tvorbu na visuté hrazdě. Linnea poznala, že aniž by byla akrobatkou nebo gymnastkou, může se tam nahoře ve vzduchu cítit jako doma. S. Idelberger se podílela i na přípravě tohoto představení.

Inspiraci našla autorka také v příbězích Alenky z říše divů. Tam nás logika událostí a výjevů nás fascinuje proto, že je naprosto svébytná a v našem životě ji takovou neznáme ... ale vtahuje nás svou pravděpodobností.

Představení doprovází originální živá hudba vytvořená přímo pro představení hudebníky Guy Dowsett z Austrálie a Mayim Alpert z USA.


THE MAD CUP OF TEA

tvůrčí tým: KREPSKO – Linnea Happonen a Petr Lorenc ve spolupráci s Guy Dowsett, Sylvia Idelberger, Janne Magno, Mayim Alpert, Radkou Mizerovou a Kristýnou Dolejšovou.

premiéra: 14. dubna 2005, 20 hod.

reprízy: 15. a 16. dubna, 20 hod.

rezervace: 233 376 997, rezervace@alfredvedvore.cz

divadlo Alfred ve dvoře, Františka Křížka 36, Praha 7

www.alfredvedvore.cz


Zdroj: Alfred ve dvore - PR, pr@alfredvedvore.cz

Autor článku: redakce