27.11.2006 00:00

Krvavý román sklidil ovace

První říjnovou sobotu jsme pro vás, milovníky divadla, připravili divadelní představení v podání DS J.J. Kolár při TJ Sokol Poniklá s výmluvným názvem Krvavý román, mimochodem prvotina autora Josefa Váchala.

Z počátku jsme měli obavy zda vůbec někdo dorazí, protože když zde divadelníci z Poniklé hráli poprvé se hrou Erotikon, moc nadšené ohlasy nezanechali. Kolem 19.30 hodin se začal sál pomalu ale jistě zaplňovat. My, členové DS Tyl Slaná, jsme již věděli co od Krvavého románu očekávat, a tak jsme tentokrát opravdu věřili v úspěch hry. A nespletli jsme se. Již v úvodu hry sám vypravěč upozorňuje na nesmyslnost příběhu, který nemá žádnou pointu a je třeba ho brát s nadhledem. To si diváci vzali k srdci a nelitovali.

Na padesát diváků odcházelo s pocitem příjemně stráveného večera, u kterého se báječně pobavili a od srdce zasmáli. Jen škoda, že těch místních nepřišlo víc. Takže věříme, že příchozí jsme dobře naladili na nadcházející divadelní sezonu, a že se stejným nadšením a zájmem přijdou i na naši vlastní premiéru o Vánocích.

Zdroj: dstyl@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel