23.07.2007 00:00

Kupec benátský s Polívkou dnes v Brně zahájí shakespearovské dny

Brno 23. července (ČTK) - Představením Kupec benátský v hlavní roli s Boleslavem Polívkou dnes na hradě Špilberk začnou Brněnské shakespearovské dny. Nabídnou celkem tři inscenace. Novinkou je Bouře s Janem Třískou v roli otroka Kalibana. Kupec benátský bude mít na jihu Moravy derniéru. Třetí titul Othello byl na programu už loni, ale kvůli nepřízni počasí se uskutečnilo jediné představení.
Bouři nastudoval v Praze režisér Jakub Korčák, jinak šéf činohry brněnského Národního divadla. Vedle Třísky, jenž se k Shakespearovi vrací pět let po úspěchu v Králi Learovi, obsadil také slovenské herce Martina Hubu nebo Emila Horvátha mladšího. V jedné z vedlejších úloh se místním příznivcům divadla připomene Antonie Talacková, která nedávno odešla z brněnského Národního divadla na pražskou první scénu.
Kupec benátský nastudovaný na Slovensku v režii Romana Poláka je v Brně na programu do 26. července. Polívka vystupuje na jeviště společně se svou dcerou Annou nebo s Janem Přeučilem. Hlavní role v Othellovi ztvárňují Lucie Vondráčková a Michal Dlouhý. Inscenaci připravil režisér Petr Kracik. Čtyři představení se uskuteční od 28. do 31. července.
Brněnské shakespearovské dny jsou součástí Letních shakespearovských slavností, které se konají také v Praze a Bratislavě. Podrobný program je na webových stránkách www.shakespeare.cz

tmd snm

Autor článku: ČTK