13.01.2022 17:11

Laskavé bohyně po roce a půl v Divadle pod Palmovkou, nově také s Igorem Barešem

Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství i chladné racionality se po roce a půl vrací na prkna Divadla pod Palmovkou. Poprvé v sobotu 15. ledna od 19:00 se na Palmovce v roli Üxkülla a Moreaua představí herec Igor Bareš.

Premiéru v Laskavých bohyních před publikem měl Igor Bareš na divadelním Festivalu Via Carpatia v polském Olštýně, kterého se Divadlo pod Palmovkou zúčastnilo v říjnu 2021 a představení ocenilo festivalové publikum potleskem ve stoje. Laskavé bohyně uvedlo Divadlo pod Palmovkou v premiéře 26. února 2016. V hlavní roli exceluje Jan Teplý, který byl za roli Maximiliána Aue v širší nominaci na Cenu Thálie 2016. K sobotnímu obnovenému představení řekl: „Jsem rád, že si po dlouhé době zase můžeme Laskavé bohyně zahrát, navzdory tématu je to pro mě velmi oblíbené představení s velkým přesahem a doufám, že nám covid-19 už tentokrát nezkazí večer.“

Rozsáhlý román amerického autora Jonathana Littella vyšel poprvé v roce 2006 a okamžitě se stal velkou literární událostí. Fiktivní paměti Maximiliána Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem. Jonathan Littell získal v roce 2006 za román Laskavé bohyně Goncourtovu cenu a Velkou cenu Francouzské akademie.

Vstupenky na stránkách divadla https://www.podpalmovkou.cz/inscenace-44-laskave-bohyne.

Autor článku: Markéta Hanušová

Laskavé bohyně po roce a půl v Divadle pod Palmovkou, nově také s Igorem Barešem

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.