20.07.2007 00:00

Lesní slavnosti divadla

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA 2007

Třetí ročník divadelního festivalu nabídne řadu novinek

Letos se již potřetí sejdou v řevnickém Lesním divadle příznivci múzy Thálie, diváci i herci, aby vzdali poctu dramatickému umění provozovanému pod širým nebem.

Termín festivalu je již tradiční, poslední tři dny v srpnu, tedy středa 29., čtvrtek 30. a pátek 31., začátky představení jsou vždy od 20.00 hodin. Kromě tradičního termínu je však na festivalu vše ostatní nové.

Poprvé se představí dva divadelní soubory. Dosud byly Lesní slavnosti výlučnou záležitostí Dejvického divadla, letos je doplní Činoherní klub. Program festivalu bude navýsost zajímavý. Ve středu 29.8. uvede Dejvické divadlo Shakespearova Hamleta s Jaroslavem Pleslem, Jiřím Langmajerem a Hanou Seidlovou v hlavních rolích. Ve čtvrtek sehraje Činoherní klub komedii Woody Allena Sex noci svatojánské, kde diváci uvidí Mahulenu Bočanovou, Oldřicha Víznera, Vladimíra Javorského, Lenku Skopalovou, Jaromíra Dulavu a Martinu Menšíkovou. Festival ukončí v pátek Dejvické divadlo expresivní komedií Černá díra, jejímž autorem je Doyle Doubt. V té se představí Martha Issová, Simona Babčáková, David Novotný, Ivan Trojan a další.

Novinkou je také spojení řevnického divadelního festivalu s charitou. Část výtěžku z představení poputuje na konto pražského Klubu nemocných cystickou fibrózou. Spolupráci s touto organizací, která sdružuje děti nemocné touto zatím nevyléčitelnou nemocí, jejich rodiče, lékaře a sympatizanty, zahájil pořadatel festivalu při loňské listopadové akci v Dejvickém divadle, pořádané na počest Prvního světového dne na podporu nemocných cystickou fibrózou.

Letošní Lesní slavnosti divadla jsou zařazeny, díky svému generálnímu partnerovi akciové společnosti ALTRON, do širšího podzimní divadelního festivalu s názvem Teatro energetiko, který právě řevnická akce zahajuje. Festival pak poběží v několika pražských divadlech celý podzim a bude ukončen v Dejvickém divadle v listopadu.

Pořadatelem festivalu je agentura MM Consulting Praha za podpory města Řevnice a s osobní záštitou starosty, pana Miroslava Cvancigera. Detailní informace o průběhu a programu Lesních slavností divadla 2007 jsou k dispozici na webovské stránce festivalu www.divadlovlese.cz, informace o Klubu nemocných cystickou fibrózou na www.cfklub.cz a o generálním partnerovi akce na www.altron.net.

###

Pokud máte zájem o další informace o festivalu Lesní slavnosti divadla 2007, prosím kontaktujte Terezu Erbenovou na telefonním čísle 239 043 142 nebo e-mailem na t.erbenova@mmconsulting.cz.

t.erbenova@mmconsulting.cz

Autor článku: Informace z divadel