21.05.2021 09:46

Letní divadelní tipy z Violy

Divadlo Viola zve diváky opět do svého útulného hlediště – na červen je pro ně připraveno 8 představení (samozřejmě při zachování všech platných hygienických omezení). O prázdninách se Viola třemi tituly zapojí do programu Letního festivalu divadla a hudby Dejvice v Praze, který se uskuteční na zahradě hotelu International Praha.

Violu po vynucené pauze 4. 6. otevře Vančurovo Rozmarné léto – komedie o tom, jak je krásné býti kadeřavým... V úterý 15. 6. Emil Viklický společně s Davidem Prachařem (za svůj výkon byl oceněn divadelní Thálií) přehrají a převyprávějí příběh Alessandra Bariccoa Novecento (Magické piáno). Životní optimismus slavné spisovatelky Betty McDonaldové ve svěžím dialogu bezstarostného mládí a moudré zralosti – Terezy Kostkové a Carmen Mayerová – to bude Hodně smíchu a pár slz ve čtvrtek 17. 6. O den později, 18. 6., následuje Volnost, rovnost, gastronomie – rozkošné vyprávění o Provence s Václavem Koptou, Simonou Vrbickou a Miroslavem Táborským. Naši nejslavnější operní pěvkyni Emu Destinnovou 22. 6. s humorem připomene Commedia finita. Úspěšnou francouzskou hru Cyrila Gelyho podle skutečné historické události Hodina diplomacie Viola uvede 24. 6. a program 29. 6. završí Adresát neznámý se strhujícími výkony Jana Hartla a Jiřího Dvořáka.

Červen ve Viole vedle oblíbených programových evergreenů přinese také jednu novinku – 23. 6. předpremiéru inscenace Jacques Prévert: Pro tebe má lásko. V podání Máši Málkové, Jaromíra Meduny a Viktora Dvořáka zazní Prévertovy známé i méně známé verše, zhudebněné texty, které okouzlily plejádu slavných francouzských šansoniérů, a ze zvukového záznamu také neopakovatelné hlasy Rudolfa Hrušínského a Josefa Somra.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) a online. Více informací na www.divadloviola.cz


Divadlo Viola na festivalu Dejvice v Praze

4. 7. – Hodně smíchu a pár slz aneb Co život dal a vzal Betty McDonaldové. Úsměvný životní optimismus slavné spisovatelky prostřednictvím vzpomínek její dlouholeté přítelkyně přibližuje svěží dialog bezstarostného mládí a moudré zralosti. V hlavních rolích Carmen Mayerová a Tereza Kostková.

7. 7. a 18. 8. – Neumím jinak než láskou s podtitulem Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka rozehrají dramatické peripetie nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni, jenže ji nepotkala.

20. 8. – Když teče do bot. Dramatizace méně známých humoresek a jedné známé aktovky A. P. Čechova. Jde o závěrečný díl čechovovského triptychu, který vznikl výhradně pro Violu a zahrnuje ještě inscenace Tisíc a jedna vášeň a Nějak se to zvrtlo. Na jevišti se opět sešli Taťjana MedveckáLilian MalkinaJaromír Meduna a Lukáš Jurek, aby diváky pobavili humoreskami Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach, ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovkou Jubileum.

Oficiální stránky festivalu: http://www.dejvicepraze.cz/

Autor článku: Simona Andělová