12.05.2021 12:08

Letní kino v červenci přivítá špičkové cirkusové soubory

Olomoucké Divadlo na cucky připravuje na týden od 12. do 19. července mimořádně bohatou nabídku novocirkusových představení, workshopů a doprovodného programu pod širým nebem. Akce s názvem Cirkuskus proběhne v areálu Letního kina v Olomouci.

„Po loňském úspěchu se souborem Cirk La Putyka, který jsme uvedli v Letním kině hned dvakrát, jsme se rozhodli zpestřit Olomoučanům prázdniny i letos,“ uvedla ředitelka Divadla na cucky Alžběta Kvapilová. „Program jsme rozšířili na celý týden a vybrali nejen strhující show předních českých ansámblů, zajistili jsme také řadu workshopů, a to především pro děti. Tyto dílny nabízíme zcela zdarma,“ upozornila Kvapilová.

Diváci budou moci žasnout nad akrobatickými kousky, světelnými efekty, záplavou barev a smrští energie v podání Cirku La Putyka (uvede představení Kaleidoscope a novinku Kabaret Dynamit), Losers Cirque Company (představení Kolaps a rovněž úplná novinka v repertoáru s názvem Konkurz) a Bratrů v tricku.

Posledně zmíněný soubor uzavře týdenní program pohybovou humoreskou Plovárna, která se jako jediná uskuteční mimo areál Letního kina – a to přímo na Dolním náměstí, s volným vstupem. Ceny vstupného jsou na ostatní představení 390 a 290 Kč, permanentku na ně nabízí Divadlo na cucky v omezeném počtu za 1.390 a 990 Kč.

Více informací o akci najdete na webu www.divadlonacucky.cz, kde rovněž probíhá předprodej vstupenek i rezervace workshopů.Program
Autor článku: Zdeněk Vévoda