27.06.2011 13:49

Letní Letná míří do Frymburku

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná míří do nejmenšího místa svého turné. Po Olomouci, Ostravě a Brnu se od soboty představí ve Frymburku na Českokrumlovsku, městysi na břehu lipenské vodní přehrady. Novinářům to dnes v Českých Budějovicích řekli organizátoři akce.
Festival Letní Letná mohli diváci do loňského roku navštívit pouze v Praze. Letos se však organizátoři rozhodli pro čtyři nová místa v Čechách a na Moravě. "Chtěli jsme nabídnout náš program i lidem, kteří se nemůžou dostat do Prahy," uvedl ředitel festivalu Jiří Turek.
Ve Frymburku, kde žije zhruba 1300 obyvatel, zájemci uvidí Letní Letnou od soboty 2. července do středy 6. července. Pořadatelé připravili v areálu poblíž fotbalového hřiště přes den program pro děti, večerní představení je určeno především pro dospělé. Na břehu lipenské přehrady se představí například soubor Buchty a loutky, Václav Strasser se svými Duhovými bublinami, loutkové divadlo Já to jsem nebo herci jako Anna Polívková, Vanda Hybnerová a Saša Rašilov.
"Ve Frymburku to bude první prázdninová Letní Letná, věříme, že bude mít velký ohlas," řekl Turek. Podle něj také díky tomuto festivalu vznikla v Česku tradice takzvaného žánru nového cirkusu a divadla.
Letní Letnou navštívilo v Olomouci, Ostravě a Brně dohromady asi 5000 lidí. Pořadatelé věří, že číslo ještě naroste akcí ve Frymburku.
"Pro nás to bude zahájení prázdninové turistické sezony. Podle informací, které máme, se lidé na Letní Letnou těší. Kapacita ubytovacích zařízení ve Frymburku a okolí je na tyto dny z 99 procent obsazena," řekl Martin Řezáč ze společnosti Lipno marketing.
Frymburku podle něj podobná kulturní akce chyběla. "Nabídneme lidem novou formu volnočasové aktivity," dodal.

Autor článku: ČTK: rek, kš