25.05.2021 12:33

Letní produkce inscenací Městského divadla Brno na Biskupském dvoře

Tiché zákoutí Zelného trhu ožívá pravidelně každé léto již po dvanáct let divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno. I na letošní léto je již pečlivě nachystána pestrá programová nabídka plná hvězd, které zazáří na obloze nad vámi i na jevišti před vámi! Alena Antalová, Hana Holišová, Michal Isteník, Boleslav Polívka, Petr Štěpán a mnozí další jsou připraveni opět rozehrát napínavé, dojemné i komické příběhy oděné do hudebního hávu.

Díky neutuchající přízni diváků každý rok navíc dochází k postupnému rozšiřování repertoárové nabídky i prodlužování doby uvádění inscenací. A nejinak tomu bude i letos, kdy svou produkci MdB plánuje zahájit dokonce již na konci měsíce května a odehrát tu pro své diváky dohromady 37 představení rovnou šesti různých inscenací!

Letní produkce inscenací Městského divadla Brno na Biskupském dvoře ve vnitřním areálu Moravského zemského muzea je naplánována od 29. května do 11. července 2021, vždy od 20.30 hodin ve venkovních prostorách a za každého počasí. Představení MdB odstartují již dvanácté Léto na Biskupském dvoře, což je seriál programů nejen brněnských institucí, který vznikl a je pořádán ve spolupráci MdB s Moravským zemským muzeem a reklamní společností SNIP & CO. Celý letní program naleznete na webové stránce www.letonabiskupskemdvore.cz.

Vstupenky na představení MdB si můžete zajistit on-line na www.mdb.cz či v centrální pokladně divadla na Lidické ulici 16. Hromadné objednávky vyřídíte přes komerční oddělení divadla. Doprodej vstupenek pak bude probíhat vždy hodinu před začátkem představení v pokladně Dietrichsteinského paláce Moravského zemského muzea na Zelném trhu.

Populární inscenace MdB pod širým nebem

Od 29. května do 11. července 2021 promění Městské divadlo Brno Biskupský dvůr v divadelní scénu s těmi nejkrásnějšími kulisami – sousoším z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesančním podloubím, jednopatrovou arkádovou lodžií a hvězdami.

A jaké tituly na vás pod noční oblohou čekají? Po loňském úspěšném převedení do plenéru se pod širým nebem zalíbilo romantické komedii Zamilovaný Shakespeare. Se slovutným dramatikem v podání Dušana Vitázka budete moci prožít příjemné večery od 6. do 9. června 2021.

Na programu nechybí ani loňská novinka, oblíbená muzikálová pohádka O statečném kováři s nadčasovou hudbou Petra Ulrycha, díky níž strávíte kouzelné letní večery s celou rodinou v období od 11. do 13. června a dále od 2. do 6. července 2021.

Pod věžemi Petrova má své výsostné místo i brilantní Molièrova komedie Lakomec v titulní roli s Boleslavem Polívkou. Neváhejte, letos jsou v plánu pouze tři reprízy od 15. do 17. června 2021.

Na návrat pod petropavelské věže se těší i stará známá stálice, kterou je už několik sezón legendární český muzikál Noc na Karlštejně. Přijďte se pobavit a zanotovat si známé písně Karla Svobody v termínu od 19. do 24. června 2021.

Také slavní Tři mušketýři budou znovu i letos veršovat, zpívat, tančit a šermovat pod širou brněnskou oblohou v čase od 26. do 30. června 2021.

A konečně, letošní premiérou na letní open-air scéně bude další tvůrčí počin z pera osvědčené autorské čtveřice ve složení Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, jež v historické fresce Napoleon aneb Alchymie štěstí opět umně spojí fabulace s dějinnými fakty tak, že přímo s městem Brnem propojí nejen slavného vojevůdce Napoleona, ale i Winstona Churchilla. Tento zpěvoherní kolotoč (ne)uvěřitelných historických situací se bude točit od 29. května do 4. června a dále od 8. do 11. července 2021.

Těšte se na léto s Městským divadlem Brno!

Autor článku: MDB