21.09.2020 17:42

Letní program Jihočeského divadla vidělo 2808 lidí

Sérii Léto s Jihočeským divadlem navštívilo za srpen a v září 2808 lidí. Je to 70 procent z možné kapacity, která byla 4014 míst. Jihočeské divadlo nabídlo za 50 dní 25 představení na šesti místech kraje. Tržby dosáhly zhruba 600.000 korun. ČTK to dnes řekl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. Letní série byla náhradním programem za sezonu před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, kterou scéna kvůli koronavirovým omezením zrušila.

O prázdninách a v září se hrálo na nádvořích zámků Blatná, Červená Lhota, Nové Hrady a Ohrada, dále v Českých Budějovicích. Stoprocentní návštěvnost měla opera Prodaná nevěsta v Chřešťovicích na Písecku. Hrály se dětské tituly, komedie, opery, součástí byl večer s písněmi Osvobozeného divadla. Jen jedno představení muselo divadlo kvůli špatnému počasí zrušit.

„Vzhledem k situaci, že to bylo připravené na poslední chvíli za koronavirové situace, jsem s tím (s návštěvností) spokojený," řekl Průdek.

Krumlovskou točnu začalo divadlo opravovat v červnu. Rekonstrukce potrvá do března 2021, bude stát asi 24 milionů Kč. Dělníci opraví kovovou konstrukci a elektroinstalaci, které jsou podle Průdka v kritickém stavu.

Točna v Krumlově přináší Jihočeskému divadlu čtyři pětiny všech tržeb, které byly loni dohromady 55 milionů Kč. V roce 2019 přijelo na otáčivé hlediště 58.863 diváků, tržby z prodeje vstupenek byly 43,3 milionu Kč.

Příští rok tam uvede divadlo šest inscenací. Premiéry her Da Vinci a Muž dvojhvězdy a reprízy muzikálu Divotvorný hrnec, baletu Šípková Růženka a her Pes baskervillský a Ztracený svět. Vstupenky začne prodávat 1. října.

Jihočeské divadlo je příspěvkovou organizací města, které dalo loni scéně na provoz 110,7 milionu Kč. V roce 2019 prodalo divadlo 121.707 vstupenek. Provozuje činohru, operu, balet a Malé divadlo.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: vkc, hj