12.04.2006 00:00

Letní scéna Divadla Ungelt zahájí pod Loretou 14. června

Praha 12. dubna (ČTK) - Už po Velikonocích začne v pražském Divadle Ungelt předprodej vstupenek na jeho letní scénu. Ta bude stejně jako loni hrát na hradčanském Novém Světě pod Loretou. V polovině června zahájí cyklem recitálů Marty Kubišové a jejích přátel. V osmi večerech jimi budou například Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Karel Gott a Lenka Dusilová.

"Do 6. září nabídneme naše úspěšná představení, dvě inscenace hostující společnosti Alexeje Pyška a jako novinku hru Richarda Alfieriho Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Premiéru bude mít 19. května a jediné dvě role ztvární Chantal Poullain a Oldřich Kaiser," řekl na tiskové konferenci šéf Divadla Ungelt Milan Hein.

Letní scéna má kapacitu 206 míst a oproti loňsku bude hlediště vyvýšené, a diváci tak budou mít lepší výhled. Ze současného repertoáru se pod širým nebem objeví inscenace Láska a porozumění, Na ocet a Trůn milosrdenství, v níž účinkují například Richard Krajčo, David Švehlík, Zuzana Bydžovská, Miroslav Etzler a Vilma Cibulková.

Pyškova společnost tu uvede například hru Leonarda Gersheho Motýly, v níž vytvořil hlavní roli Vojta Kotek.

Novinkou příští sezony bude podle Heina například Penhallova hra Dumb Show, v níž se v režii Lukáše Hlavici představí po boku Táni Vilhelmové Viktor a Martin Preissovi. Hereckým koncertem pro Milana Kňažka a Vilmu Cibulkovou má být hra Picasso v režii filmaře Jiřího Svobody.

bor spm kš

Autor článku: ČTK