19.08.2020 17:12

Letní scéna Vyšehrad nabídne premiéru inscenace Revizor v režii Evy Holubové

Divadlo Studio DVA dnes na své Letní scéně Vyšehrad uvede premiéru inscenace Revizor. Dílo Nikolaje Vasiljeviče Gogola je režijním debutem Evy Holubové. Chlestakova, domnělého revizora přijíždějícího na inspekční návštěvu, ztvární Kryštof Hádek. V dalších rolích se představí Bohumil Klepl jako hejtman Skvoznik - Dmuchanovskij nebo Radim Madeja jako školní inspektor Chlopov.

„V podstatě nepřišel jako první nápad režírovat. První nápad jsme měli s Bobem Kleplem zahrát si Gogolova Revizora. A pak jsme hledali režiséra, který se nebude snažit vylepšit Gogola, který se nebude bát inscenovat tu hru tak, jak ji zamýšlel, který ho bude ctít jako hlavní autoritu celého projektu," uvedla Holubová, která se tak vedle herečky (alternuje se v roli Anny Andrejevny) stala i režisérkou.

Nadčasovost díla podle Holubové, která se ujala i úprav textu, tkví v trefném vystižení lidských vlastností, povah a společenských situací. „A v tom, že člověk a lidstvo zůstávají stejní," řekla. "Záměrem není vytvořit Gogolova Revizora podle Evy Holubové, ale vytvořit Revizora tak, jak a proč ho napsal Gogol," dodala.

Gogolovu hru budou na pražském Vyšehradě uvádět do 29. srpna a od září pak v divadle Studio DVA na Václavském náměstí, kam se komedie stěhuje.

https://www.studiodva.cz/

Autor článku: ČTK: jir, jw