11.07.2022 10:58

Letní scény Divadla Bolka Polívky na slavkovském zámku a v amfiteátru na Kraví hoře v Brně

Atraktivní program 7. ročníku Letních scén Divadla Bolka Polívky pokračuje 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov – Austerlitz a až do 15. srpna v amfiteátru na Kraví hoře v Brně. 

Nádvoří Zámku Slavkov – Austerlitz se promění v letní jeviště Divadla Bolka Polívky už potřetí. Hned první večer, v úterý 12. července, bude patřit Martinu Dejdarovi, Jiřímu Lábusovi, Petrovi Vackovi, Janu Jiráňovi a dalším hercům z legendárního Studia Ypsilon. Hra Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku dává divákům jedinečnou příležitost nahlédnout „klíčovou dírkou“ do šatny, v níž se sešli dlouholetí herečtí kolegové. A v téhle pánské šatně je hodně veselo, vládne tam bezprostřední atmosféra, vypráví se, vzpomíná, zpívá, improvizuje…

Následující večer 13. července je na programu Sex pro pokročilé. Kanadská komedie o tom, jak získat návod k oživení dlouholetého manželství, se s úspěchem hraje po celém světě. V hlavních rolích manželského páru, který se pokouší znovu zažehnout jiskru vášně po pětadvacetiletém soužití, excelují Karel Roden a Jana Krausová.

Nejvíce představení v rámci Letních scén Divadla Bolka Polívky 2022 však hostí amfiteátr v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře, a to včetně dvou brněnských premiér. Jednak důmyslně vystavěné komedie Nikdy není pozdě, v níž se 14. července představí osvědčená herecká dvojice Jana Paulová a Václav Vydra v šesti rolích, kromě třaskavých humorných situací ale čekejte i ztišené tóny k zamyšlení. A 11. srpna pak bude v Brně poprvé uvedena komedie Už je tady zas! v hlavní roli s Ondřejem Kavanem. O tom, co všechno by se mohlo stát, kdyby se dnes v parku probudil Adolf Hitler.

Divadelní léto na Kraví hoře poběží naplno až do 15. srpna s novinkami i osvědčenými repertoárovými hity z Divadla Bolka Polívky a spřátelených divadel. Například divadlo Studio DVA v neděli 17. července přiveze do Brna 4 sestry – komedii s Ivanou Chýlkovou o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu. V úterý 2. srpna zaručeně pobaví novinka s Markem Adamczykem Hledám ženu, nástup ihned, jejíž bláznivou zápletku naznačuje už sám název.  V pondělí 8. srpna se můžete v komedii Herečky „zúčastnit“ soukromého kurzu herectví, kam se přihlásili nejen mladí lidé, kteří se chtějí připravit na přijímačky, ale i tři frustrované ženy řešící vlastní „dramata“ (jednu z nich si zahraje Zuzana Kronerová).

V neděli 14. srpna rozehraje amfiteátr koncert kapely Golden Delicious – ostřílené brněnské formace směle kralující večírkům napříč celou republikou. Rock’n’roll, rock, pop, funk, disco rules for ever!

https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz/

Autor článku: Michal Adamík