04.05.2006 00:00

Letní shakespearovské slavnosti 2006

(21. června -10. září 2006)

Othello, Kupec benátský a Večer tříkrálový

První čtenou zkouškou hry Othello začaly tento týden přípravy dalšího ročníku Letních shakespearovských slavností. Režisér Petr Kracik se ve svém domovském Divadle pod Palmovkou sešel s hlavními představiteli chystané novinky - žárlivého mouřenína bude hrát Michal Dlouhý (alternuje Martin Zahálka), Desdemonu ztvární Lucie Vondráčková (Zuzana Vejvodová), úlohy našeptavače Jaga se ujme Oldřich Navrátil. V obsazení figuruje i Vladimír Brabec (Brabantio), Jan Teplý (Cassio), Jan Révai a Ondřej Kavan (Roderigo), Barbora Munzarová a Zuzana Slavíková (Emílie). Pražská premiéra hry bude 21. června.

"Podobně jako v předchozích letech, i letos budou Shakespearovské slavnosti nepřehlédnutelnou událostí divadelní sezóny - program bude nabitý a opět slibuje mimořádnou podívanou," říká Michal Rychlý z pořadatelské Agentury Schok. Kromě Othella uvítají slavnosti také inscenaci Kupec benátský s Bolkem Polívkou v roli lichváře Shylocka a jeho dcerou Annou Polívkovou v úloze Jessicy. "Představení se v Praze loni uvádělo pouze čtyřikrát a bylo vždy beznadějně vyprodáno - letos proto počítáme nejen se slavnostní premiérou, ale i čtrnácti reprízami," říká Rychlý. Program slavností zopakuje i velmi úspěšnou komedii Večer Tříkrálový s Jiřím Langmajerem, Lindou Rybovou, Miroslavem Táborským, Jitkou Schneiderovou a dalšími známými herci.

Také tento rok se divadelní festival pod širým nebem odehraje i v Brně a Bratislavě: slovenská část festivalu uvede v premiéře novou inscenaci Jak se vám líbí (režie Emil Horváth, hrají Marián Labuda, Ladislav Hampl, Martin Dejdar, sestry Norisovy, Miroslav Noga). Představení bude k vidění pouze v Bratislavě a v Brně, do Prahy se přestěhuje až v roce 2007.

PPF, tradiční generální partner festivalu, uspořádá i letos vedle LSS i výstavu Maximální fotografie, instalovanou v malebných zahradách Pražského hradu.

Informace o přesném programu, jednotlivých inscenacích i výstavě najdete na www.shakespeare.cz. Vstupenky prodává od 15. května exkluzivně síť Ticketpro (www.ticketpro.cz). Ceny se pořadatelé z Agentury Schok rozhodli zachovat v loňském rozmezí 250, 400 a 590 Kč.

Zdroj: Naďa Machková, nada@2media.cz

Autor článku: redakce