11.07.2018 09:53

Léto Jihočeského divadla není jen Otáčivé hlediště

Sezóna na Otáčivém hledišti je už v plném proudu, ale kromě toho se Jihočeské divadlo představí i na několika dalších letních akcích po celé republice.

V červnu, přesně 17. 6., se operní soubor představí na prestižním festivalu Smetanova Litomyšl s rodinnou operou M. Ravela Dítě a kouzla a předprogramem Kouzla a dítě, který hravou formou vysvětlí divákům, jak chápat operu, zve malé i velké diváky do světa kouzel, fantazie a hudebního divadla. Inscenaci režírovalo duo SKUTR a autorem hudebního nastudování je Mario De Rose.

Další akcí během léta jsou už tradičně Múzy na vodě, které se vždy první červencový týden konají na pontonech u slepého ramene Malše v centru Českých Budějovic. Ve čtvrtek 5. 7. tam baletní soubor uvede tři choreografie - Elixír je součástí baletního večera Dekkadancers na jihu a jeho autorem je sólista ND Praha Viktor Konvalinka. Druhou choreografií je Where are you? od sólistky našeho baletu Julie De Meulemeester a třetí pak Silent protest sólisty Zdeňka Mládka. Všechny akce v rámci Múz na vodě jsou volně přístupné a zdarma.

V srpnu pak baletní soubor vyjede na Lesní slavnosti divadla 2018 do Řevnic u Prahy s baletním večerem Dekkadancers na jihu, který tvoří tři choreografie - Přesně včas, Faunovo odpoledne a Elixír. Uváděné tři baletní choreografie jsou každá jiná, ale přesto jsou propojeny – jednotícími prvky jsou vášeň a energie, vynikající taneční výkony a zajímavé vizuální pojetí.

Celé léto máte také možnost vidět speciální výstavu tvorby scénografa a výtvarníka Joana Brehmse, otce principu otáčivého hlediště, která bude od 6. 6. do 30. 9. 2018 k vidění v Klášterech Český Krumlov. Touto výstavou oslavujeme 60. výročí otáčivého hlediště.

Také Ateliér 3D připravil letní aktivity. Pro děti od 5 do 7 let je připravena Letní dílna "Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel", inspirována inscenací Jiřího Jelínka v Malém divadle. Dílna pro děti od 7 do 12 let se bude od 13. do 17. srpna 2018 tematicky točit nejen kolem divadelní „točny“, která letos slaví 60 let, ale také kolem vzniku divadelní inscenace a kolem všech profesí, které se na něm podílí.

Malé divadlo kromě Ztraceného světa před Otáčivým hledištěm bude v šesti termínech v srpnu hrát také (tentokrát) v Biskupské zahradě v Č. Budějovicích letní plenérové imaginárium Jenom tři mušketýři. Co by se stalo, kdyby tři mušketýři zůstali opravdu jenom tři? Vyletněná parafráze jednoho z nejslavnějších románů všech dob v unikátní úpravě pro tři herce a kapelu. Termíny 9. 8. / 10. 8. / 14. 8. / 23. 8. / 24. 8. / 28. 8.

Malé divadlo se navíc účastní i velkých loutkářských festivalů po celé republice - 14. 6. 2018 se bude hrát Čechomoří na Mezinárodním festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň a 2. 7. 2018 představení pro nejmenší diváky Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel na 67. ročníku Loutkářské Chrudimi.

https://www.jihoceskedivadlo.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.jihoceskedivadlo.cz/, foto: Jihočeské divadlo

Léto Jihočeského divadla není jen Otáčivé hlediště

Inscenace

18.02.2019

Divadlo Na Jezerce uvede komedii Matěje Balcara Pánský klub

Divadlo Na Jezerce připravuje další novinku: ve čtvrtek 4. dubna uvede světovou premiéru komedie Pánská klub. Autorem i režisérem hry psané pro Divadlo Na Jezerce je Matěj Balcar, který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák a Milan Šteindler.

18.02.2019

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka

Příběh Vinnetoua z knih Karla Maye přiblíží dětskému publiku brněnské divadlo Polárka. Inscenaci připravuje režisér Jiří Jelínek, premiéra bude v sobotu. Diváci od šesti let mohou na jevišti sledovat, jak malý Vinnetou vyrůstá ve šlechetného ochránce indiánů, jimž je i přes jeho odvážné činy souzeno opustit svá loviště.

18.02.2019

Východočeské divadlo Pardubice chystá obnovenou premiéru hry Commedia finita

V říjnu 2017 uvedlo Východočeské divadlo Pardubice  premiéru hry o operní divě Emě Destinnové Commedia finita, kterou na Malé scéně ve dvoře nastudoval režisér Petr Novotný. O rok později se s ní diváci po třiadvaceti reprízách rozloučili. Mezitím však v divadelním klubu vznikla nová scéna Poedium v klubu, jejíž intimní prostor je jako stvořený pro hru s malým hereckým obsazením, proto se vedení divadla rozhodlo „oprášit“ Commedii finitu a obohatit jí repertoár nové nejmenší scény pardubického souboru.