16.07.2007 00:00

Léto s Divadlem Continuo

Těmito zásadami, jak se zdá, se řídí také jihočeské Divadlo Continuo. Jeho umělecký vedoucí, režisér Pavel Štourač k tomu říká: „Existuje názor, že divadlo má život psa. Dvanáct, třináct let, pak zdechne, nebo se stane vlastní karikaturou. Nejsem přítelem dvou možností, vždycky existuje třetí. Věřím na transformaci, proměnu, znovuzrození. Je čas na změnu.“ Divadlu Continuo bude zanedlouho patnáct let a letošní sezóna se pro něj stala obdobím velkých změn.

V minulém roce započala svou činnost Středoevropská divadelní laboratoř. Z jejích setkání vzešla mezinárodní skupina mladých herců, která se v sezóně 2007 stala Studiem Divadla Continuo. V současné době připravuje premiéru nové inscenace. Představení nazvané Vzpomínky na dobu, kdy jsem býval stromem bude mít premiéru v říjnu 2007 v Praze.

Zatímco v uplynulých deseti letech byl koncem července celý soubor Divadla Continuo plně vytížen přípravami svého nejznámějšího site-specific projektu Kratochvílení, letos tomu bude jinak: Poslední týden v červenci pojede Divadlo Continuo hostovat do Prahy. Jeho chapiteau se tentokrát vztyčí na kopci, v žižkovském parku Vítkov, kde v období od 23. do 29. 7. představí soubor všechny své stávající inscenace a pozve i některé své umělecké kolegy.

Skutečnost, že Kratochvílení se letos nekoná však ještě neznamená, že diváci budou letos v létě ochuzeni o možnost setkat se s výsledky tvůrčí práce Continua v exteriéru. „Transformované“ Continuo své exteriérové projekty neopustilo. Pro letošní rok chystá zbrusu nový projekt s názvem Na hrázi. Jeho příprava se uskuteční v první polovině srpna v sídle Divadla Continuo - na Švestkovém Dvoře v Malovicích. Přípravné tvůrčí dílny povedou členové Divadla Continuo. Výchozím inspiračním bodem projektu Na hrázi, který je – stejně jako dříve Kratochvílení – koncipován jako mezinárodní tvůrčí dílna, budou středoevropské lidové balady. Na veřejná představení tohoto projektu se pak mohou diváci těšit v době od 15. do 18. srpna na hrázi rybníka Otrhanec v jihočeské vsi Malovice.

office@artprometheus.cz

Autor článku: Informace z divadel