20.05.2022 11:57

Léto s operou 2022 rozehraje Špilberk i mikulovský amfiteátr

Janáčkova opera Národního divadla Brno opět chystá letní program – tradičně na hradě Špilberk, kde odehraje hned čtyři představení, a v Amfiteátru Mikulov, který bude hostit představení dvě.

Oblíbená open-air představení v podání významných sólistů, sboru a orchestru Janáčkovy opery budou pro rok 2022 následující známá operní díla: Nápoj lásky (30. 6., Špilberk), La bohème (2. 7., Špilberk), Tosca (27. 8., Špilberk), Lazebník sevillský (28. 8., Špilberk), La traviata (30. 8., Mikulov), Carmen (31. 8., Mikulov).

Letní atmosférou prodchnuté hraní má své stabilní zázemí na hradě Špilberk a od loňského roku se s úspěchem podařilo pole působnosti rozšířit také do Mikulova. Tamější amfiteátr láká na příjemné, neformální posezení pod širým nebem, s výhledem na mikulovské atributy a na sklenku lokálního vína v ruce. Z Brna a okolních obcí bude možné do Mikulova vypravit dle zájmu autobusy cestovní kanceláře ČEBUS.

Letní večery s Janáčkovou operou patří nepochybně k těm inspirativním a neopakovatelným. Prostředí hradu Špilberk a Amfiteátru Mikulov jsou pro náš soubor prostředím, ve kterém jsme k Vám divákům o něco blíže již sedmým rokem. Letošní program přináší díla světové operní klasiky s výjimečnými interprety našeho úspěšného souboru,“ popisuje umělecký šéf opery Jiří Heřman.

Ze sólistů se představí například Jana Šrejma Kačírková jako Adina v Nápoji lásky a jako Violetta v La traviatě, Jana Hrochová jako Carmen a Peter Berger si zazpívá jak Dona Josého v Carmen, tak Alfréda Germonta v La traviatě a Maria Cavaradossiho v Tosce. Floriu Toscu ztvární Iveta Jiříková, v Lazebníkovi sevillském si hraběte Almavivu zahraje Ondřej Koplík (který vystoupí také v roli Nemorina v Nápoji lásky), Bartola Jiří Sulženko a Figara Roman Hoza.

Nad dvěma mikulovskými představeními převzal záštitu starosta města Mikulova Rostislav Koštial.

Vstupenky jsou v prodeji na www.ndbrno.cz

Autor článku: Alena Navrátilová Ochrymčuková