29.10.2020 13:50

Letošní Bazaar Festival čeká závěrečný víkend

Letošní Bazaar Festival čeká závěrečný víkend. A ten bude pěkně nabitý. Pojď si s námi užít sobotu i neděli plnou ukázek ze vznikající tvorby evropských umělců, živá online setkání a jednu hodně netradiční večeři, která se protáhne až do půlnoci.

V sobotu 31. října je na programu Sobotní bazaar a Noc buřiček. Sobotní Bazaar je pomyslným centrem festivalu Bazaar. Diváky čeká přehlídka několika ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů umělců z České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy. Samozřejmostí je také diskuze s diváky a tvůrci. Letošní Sobotní bazaar proběhne sice online, ale nic mu nebude chybět. Program Sobotního Bazaaru začíná v 17:00 a budete mít možnost zhlédnout hned čtyři ukázky čtyř různých tvůrců. Diskuzi po ukázkách povede umělecký ředitel a dramaturg festivalu Ewan McLaren společně s Lucií Hayashi z Tanečních aktualit.

Ve 20:00 navazujeme Nocí buřiček – komponovaným večerem v podání dvou progresivních evropských umělkyň, Polky Agaty Siniarske a Chorvatky Zrinky Užbinec. Večer vyvrcholí “Všichni doma” domácí Dance Party, kterou bude online živě řídit skvělá DJ Johanna, také ze svého obýváku.

Nedělní večer, první listopadový den a závěr festivalu bude zasvěcen největší výzvě i riziku letošního Bazaaru. Oceňované a provokativní slovinské duo Leja Jurišić a Marko Mandić si v Lublani pronajali prázdný dům, aby v něm pro vás přichystali večeři, hovořili o umění, vaření, současné situaci, inscenaci Together a hlavně improvizovali. Jste zvědaví, jak se dá 6 hodin v kuse smysluplně komunikovat skrze ZOOM? Věřte, že Leja a Marko to dokážou, jste připraveni i vy? Nalaďte si ZOOM přenos v 18:00, uvařte si spolu s nimi, udělejte si pohodlí a možná tenhle večer poslouží jako návod, jak přežít tuto dobu online setkávání. Bazaar Festival 2020 skončí o půlnoci, do které vás dovede právě tahle dvojka.

Pojďte si užít závěr podzimní edice šestého ročníku Bazaar Festivalu a věříme, že na jaře se budeme moct opět potkat v divadelních sálech. Aby to ovšem bylo možné, potřebujeme vaši pomoc. Pro Bazaar byla založena sbírka na www.donio.cz/bazaarfestival a každá koruna pomůže, i kdyby každý z vás poslal padesátikorunu. Těšíme se na viděnou online, sobotní i nedělní program proběhne v angličtině.

www.bazaarfestival.cz

Autor článku: Míša Sikorová