14.06.2001 00:00

Liberecké divadlo zahraje Aidu pod širým nebem

LIBEREC 13. června (ČTK) - Liberecké Divadlo F. X. Šaldy uvede v den letního slunovratu 21. června pod širým nebem na náměstí E. Beneše Verdiho operu Aida v italském originále. "Věříme, že představení přispěje k popularizaci opery a přiláká lidi, kteří mají zábrany chodit do kamenného divadla," řekl dnes novinářům režisér Antonín Nekovar.

Podle ředitele divadla Františka Dáni se venkovní představení uskuteční jen za příznivého počasí. Jeho rozpočet je kolem miliónu korun. Nekovar se domnívá, že jde o světově nejlevnější variantu, která ovšem nevezme dílu nic z jeho triumfálnosti.

Inscenace, která se v polovině června stane součástí repertoáru libereckého divadla, má mezinárodní obsazení. Nekovar ji nastudoval s pěvci z Česka, Slovenska, Ruska, Německa, Ukrajiny a Jihoafrické republiky. Kostýmy a scéna, která bude umístěna před libereckou radnicí, jsou dílem slovenského výtvarníka Jozefa Haščáka. Divadelní premiéry se uskuteční již 15. a 16. června.

Při venkovním představení bude na náměstí 4000 míst k sezení. Polovina vstupenek, jejichž cena se pohybuje od 250 do 1000 korun, je prodána.

Podle zástupce pořadatelské agentury Bohemia Public Relation Tomáše Pochopa bude v Liberci soustředěna nejlepší technika i zvukaři v zemi. "Projekt přesahuje významem české hranice," poznamenal.

Autor článku: redakce