05.10.2012 08:59

Liberecké Malé divadlo chystá premiéru grotesky Láska vole

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy připravuje první premiéru nové sezony na své malé scéně. V Malém divadle uvede už v pátek grotesku Láska vole nadějného českého dramatika Petra Kolečka, který je mimo jiné spoluautorem seriálu Okresní přebor. ČTK o tom dnes informoval vedoucí marketingového oddělení divadla Jakub Kabeš.    

Groteska o dvou půlkách se vydala na svou pouť divadly v roce 2008 ze studia DAMU Disk ověnčena Cenou Evalda Schorma za nejlepší studentskou hru. Později byla uvedena v ostravském Divadle Petra Bezruče a v kladenském Městském divadle. "Třetí uvedení hry uvidí právě liberečtí diváci a zajímavé pro ně kromě jiného bude, že autor děj hry umístil právě do Liberce," poznamenal Kabeš.    
Právě v Liberci se střetnou dvě nesmiřitelné kapely a jejich osazenstvo. Ta první je punková, vedená bubenicí Tequilou. Tou druhou je jakýsi boyband s lehce metrosexuálními sklony. Dva neslučitelné světy, Montekové a Kapuleti, nepřátelství a opovržení mezi nimi vzkvétá, ale dohromady je svedl všemocný showbusiness. A dal tak vzniknout příběhu naprosto nečekané lásky i tragedie, která vyrůstá z komického střetnutí dvou protichůdných životní filozofií.    
Hlavní postavou je bubenice punkové kapely Tequila, která má problém najít lásku i místo v životě. Režie se ujal Petr Palouš, který publiku slibuje, že se bude bavit. "Inscenace je zábavná, ale také tam řeší dost vážné věci," poznamenal. Diváci se mohou těšit i na několik písniček, živých i z playbacku.


Divadlo F. X. Šaldy: Láska vole

Autor článku: ČTK: ivc, snm

Liberecké Malé divadlo chystá premiéru grotesky Láska vole