31.12.2005 00:00

Liberecké Naivní divadlo ukáže dětem i zákulisí

LIBEREC 31. prosince (ČTK) - Na prohlídky zákulisím bude v novém roce lákat dětské diváky Naivní divadlo v Liberci. Divadelníci jim ukáží i ta nejskrytější místa, do kterých se běžný návštěvník nikdy nedostane. ČTK to řekl mluvčí divadla Jakub Hora.

"První prohlídku plánujeme na 7. ledna po představení Máme kliku pohádkovou," uvedl dramaturg Vítek Peřina. V doprovodu herce podle něj zavítají děti na jeviště mezi kulisy právě odehrané pohádky, dostanou se do skladu dekorací, kabiny zvukaře a osvětlovače nebo do truhlářské dílny. "Ukážeme jim druhy loutek a způsob jejich ovládání. Kapacita účastníků prohlídky je však omezená na 25 lidí," podotkl Peřina s tím, že se děti při ní dozvědí také vše o historii a současném provozu Naivního divadla.

Podle Hory připravuje divadlo také novoroční novinky pro dospělé diváky. Stanou se jimi dvojprogramy nazvané Večery v Naivním. "Půjde vždy o představení z oblasti divadelní alternativy, na které bude navazovat hudební bonus v prostorách divadelního baru," prozradil mluvčí.

K podobnému kroku se odhodlalo i liberecké Divadlo F. X. Šaldy, které bude od nového roku zvát na slavnostní předpremiéry. Přeje si přitom, aby se stalo místem setkávání podnikatelů a regionálních celebrit. Po představení je pozve na raut s umělci a dramaturgy. Městské divadlo v Jablonci zase pro své zviditelnění uspořádá v příštím roce poprvé ples přímo v prostorách divadla. Sedět se bude v hledišti a v šatnách herců, jeviště se změní v taneční parket.

Petra Laurinová jpt

Autor článku: ČTK