21.07.2006 00:00

Lidský hlas a tělo v prostoru

Pohybová tvůrčí dílna pro studenty zpěvu a profesionální operní pěvce

11. – 15. září 2006
denně 10 – 14 hod.
Hartigovský palác - taneční katedra HAMU
Malostranské náměstí 13, Praha 1

Pořádá sdružení in spe za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Velvyslanectví Nizozemského království a ve spolupráci s taneční katedrou HAMU.

Partnery projektů sdružení in spe jsou Škoda Holding, a. s. a BDO IT, a. s.

Pohybová tvůrčí dílna s holandským choreografem a lektorem Davidem Zambranem je zaměřena na pohybový projev pěvců, integraci hlasu a lidského těla v prostoru. Pohybová dílna je určena zejména pro studenty zpěvu a profesionální operní pěvce, kteří ve své praxi postrádají tvůrčí tělesný projev.

David Zambrano se intenzivně věnuje tanci už přes dvacet let, je tvůrcem – choreografem a zároveň po celém světě velice žádaným lektorem. Narodil se ve Venezuele, strávil 15 let v New Yorku a nyní aktivně působí v Amsterodamu. Pro Zambrana je typické umění improvizace, která je kreativním procesem bez hranic. Inspiruje nás rozvíjením osobnosti - interpreta prostřednictvím pohybu v kontextu s hudbou, lidským hlasem a prostorem.

Občanské sdružení in spe vedle svých uměleckých projektů rozvíjí vzdělávací a tvůrčí činnost formou interpretačních seminářů a tvůrčích dílen. Tato dílna volně navazuje na interpretační seminář Slovo a hudba s italským dirigentem a profesorem staré hudby Robertem Ginim, jejím cílem je příprava a výběr pěvců do uměleckého souboru in spe a zároveň příprava projektu Orfeo, který vzniká ve spolupráci s Národním divadlem v Praze a bude realizován v květnu 2007 u příležitosti 400. výročí prvního uvedení Monteverdiho Orfea v Mantově 1607.

Přihlášky s fotografií a stručným životopisem včetně praxe zasílejte na emailovou adresu inspe@ttproduction.cz. Obratem Vám zašleme vyrozumění o přijetí. Uzávěrka přihlášek je 4. září 2006. Registrační poplatek pro aktivní účastníky dílny je 200 Kč a bude vybírán v hotovosti v místě konání dílny.

Více na www.inspe.cz

Zdroj: tt production - in spe, inspe@ttproduction.cz

Autor článku: redakce