18.08.2014 12:34

Lístky na první představení v Novém divadle v Plzni jsou prodané

Během hodiny se dnes ráno vyprodaly vstupenky na první představení v Novém divadle v Plzni. První zájemci na ně stáli frontu od 06:00, Smetanovu Prodanou nevěstu uvidí 1. září. Stejný titul o den později divadlo slavnostně otevře, představení však bude jen pro zvané. Účast už potvrdili ministři kultury a vnitra Daniel Herman a Milan Chovanec, bývalá první dáma Dagmar Havlová i europoslanci Jiří Pospíšil a Jiří Maštálka. Naopak se omluvili prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka, zjistila dnes ČTK.

"Na úvodní představení 1. září šlo do prodeje kolem 190 vstupenek, do hodiny byly pryč. Cena byla 500 Kč, součástí je pamětní certifikát," řekla ČTK Dana Bohuslavová, vedoucí prodeje a služeb Divadla J. K. Tyla.
V prodeji jsou ode dneška také vstupenky na nové zářijové inscenace, tedy hru Flamendr a na muzikál Divá Bára, i na tituly, jež se objeví na Malé scéně Nového divadla, tedy na hru Push Up s podtitulem Cesta vzhůru a na operu Žvanivý Slimejš.

Nejmodernější divadelní budovu v zemi, Nové divadlo v Jízdecké ulici v Plzni za zhruba 870 milionů korun, čeká slavnostní otevření 2. září. Na tento večer celou kapacitu, tedy 461 míst v hledišti před hlavní scénou, si rezervoval pro pozvané plzeňský magistrát. "Vyblokována celá kapacita byla z toho důvodu, že jsme zvali všechny vzácné hosty nejen z Plzně, ale i z celé ČR a také všechny, kteří se podíleli na přípravě a realizaci projektu Nového divadla," řekla dnes ČTK vedoucí oddělení protokolu kanceláře primátora města Plzně Jana Švábková.
Mezi pozvanými jsou poslanci, senátoři, ministři, zástupci Plzeňského kraje, členové rady i zastupitelstva města Plzně, zástupci spolků, významných institucí a velkých firem, zástupci zhotovitele, tedy firmy Hochtief, zástupci divadla a další. Z nejvýznamnějších hostů, kteří byli pozváni, ale už se omluvili, je to vedle prezidenta Zemana a premiéra Sobotky také například předseda Sněmovny Jan Hamáček.

www.djkt-plzen.cz

Autor článku: ČTK: brb, kš

Lístky na první představení v Novém divadle v Plzni jsou prodané