15.05.2007 00:00

Lístky na Shakespearovské slavnosti už v prodeji

V úterý 15. května začal prodej vstupenek na oblíbený divadelní festival pod širým nebem - Letní shakespearovské slavnosti. Ty letos potrvají od 21. června do 14. září.  Lístky lze koupit v síti Ticketpro, která je  i tento rok exkluzivním předprodejcem.

Ceny zůstávají stejné jako loni: v Praze jsou vstupenky za 280, 440 a 650 Kč, v Brně za 250, 350 a 500 Kč.

Hromadné předplatné pro firmy a věrné diváky festivalu - letos poprvé zahájené už v dubnu – zatím naznačuje, že diváci mají zájem o všechny letošní tituly. Těch je na programu celkem pět.

„Kromě obou premiér - Bouře s Janem Třískou v roli otroka Kalibana a česko-slovenské komedii Jak se vám líbí – se velmi dobře prodávají i všechny reprízy – Othello, Kupec benátský a Večer tříkrálový,“ uvedla mluvčí festivalu Magdalena Bičíková.

Jen v Praze je plánováno 114 představení, z toho 33 na nové pražské scéně slavností, nádvoří Hudební fakulty AMU na Malostranském náměstí 13.

Podobně jako v předchozích letech, i tento rok proběhne současně s festivalem také MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE – fotografická výstava ve veřejném prostoru, sestavená ze sbírky skupiny PPF, generálního partnera slavností. V jižních zahradách Pražského hradu tento rok uvidíme velkoformátové zvětšeniny fotografa Ivana Pinkavy. Výstava Salome, instalována v malebných hradních zahradách od 25. června do 14. září, představí slavné Pinkavovy „portréty“ i jeho méně známé snímky zátiší. Vstup na výstavu bude zdarma.

Více informací o programu a vstupenkách na www.shakespeare.cz

Zdroj: magdalena@shakespeare.cz

Autor článku: Informace z divadel