15.12.2006 00:00

Los Pejoros slaví jubileum

Olomoucká peformační skupina Los Pejoros v pátek 22. 12. 2006 odehraje své jubilejní 100. představení. Projekt s názvem ,,Nanebevzetí Jiřího Šmirka, aneb pírka padají do očí“, ukončí jednu velkou etapu sdružení mladých umělců, kteří svým mládím a krásou chtěli změnit svět. Jejich celovečerní projekt začne v Olomoucké Galerii U mloka v 18hod hutně básnickou melánž Stvoření / Ráj / Mrakokot a od 20hod bude pokračovat pansofickým kabaretem Apokalypsa teď! v Klubu Vertigo.

Po více jak třech letech se promění koncept performací mladých rapsódů a jejich 100.představení tak bud poslední šancí shlédnout je v zajetí jejich mládí a krásy. Zatímco jejich příští podoba je dosud přísně tajena, vzpomínkám na minulost i nekonečnému kruhu všepohlcující zábavy bude vyhrazen prostor.

Los Pejoros byli v minulosti mj. Získali zvláštní ocenění poroty Wolkrova Prostějova za přínos divadlu poezie v hledání nových forem, účastnili se řady divadelních festivalů (např. Next Wave, Divadlo Evropských regionů v Hradci Králové,...) i velkých hudebních akcí (Semtex culture, HipHopKemp, Mightysounds, Malý svět), získali si srdce fanoušků a fanynek po celé střední Evropě. Jejich performace na hranici kabaretu, happeningu, rituálu či jevištní koláže zaráží neuvěřitelnou autenticitou a řezavou aktuálností. Srdce každého z šesti performerů však tentokrát možná na talíř dostanete naposled...

Jan Žůrek, tel.:728 180 478

Zdroj: zuzulinek@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel