23.04.2007 00:00

Loutkáři z plzeňského divadla Alfa v USA odehrají 17 představení

Plzeň 23. dubna (ČTK) - V šesti amerických městech vystoupí se svou loutkohereckou inscenací Tři mušketýři plzeňské Divadlo Alfa. Ve dnech 25. dubna až 13. května postupně navštíví Birmingham, Washington, Baltimore, Annapolis, New York a Easthampton, aby zde odehrálo 17 představení, řekl ČTK ředitel divadla Tomáš Froyda.

Hra Tři mušketýři Divadla Alfa se stala v anketě Divadelních novin nejlepší inscenací roku 2006. Divadlo s ní bude v Americe hostovat na akci věnované české kultuře. Jako první se představí v Birminghanu, kde soubor odehraje ještě dalších sedm repríz v rámci multikulturního festivalu Zaostřeno na Českou republiku.

Pak se herci přesunou vlakem do Washingtonu na ambasádu ČR, následovat budou dvě představení v nedalekém Baltimore a Annapolisu. Nad nimi převzalo záštitu Krajanské sdružení Čechů a Slováků. "Další představení v New Yorku se koná ve spolupráci s Českým centrem v České národní budově na Manhattanu, kde mimo jiné před týdnem vystoupila činohra Národního divadla," uvedl Froyda. Poslední zastávkou bude oblíbené přímořské letovisko Newyorčanů, Easthampton. Tam loutkáři z Alfy zahrají pětkrát.

brb fcz

Autor článku: ČTK