29.06.2017 12:18

Loutkářská Chrudim nabídne 112 představení

Celostátní přehlídka amatérského loutkářství Loutkářská Chrudim nabídne letos 112 představení. Její 66. ročník začíná v pátek a potrvá do 6. července. V hlavním programu bude uvedeno 18 inscenací, další tři desítky v inspirativním projektu Fenomén loutka aneb Tradice, která se rozvíjí. Součástí programu je také několik koncertů.

Kromě českých souborů vystoupí i čtyři zahraniční, například němečtí Freaks und Fredme z Drážďan s představením Freakshow: The Best In Town!!! nebo Theater Couturier & Ikkola z Berlína s inscenací Kachna, smrt a tulipán. Přijedou i loutkáři z Maďarska a Slovenska.

Zajímavostí bude rovněž loutková instalace inspirovaná životem a dílem chrudimského rodáka Josefa Ressela v podání studentů Loutkářské konzervatoře. Bude k vidění 6. července v industriálním prostoru Sladovna. Do přehlídky se zapojí i Muzeum loutkářských kultur, které připravilo na 2. července celodenní program se zahájením výstavy o historii muzea, besedami, dílnami, pohádkami a hudbou.
Do vzdělávací části Loutkářské Chrudimi patří tři odborné přednášky a každý den tři loutkářské dílny pro veřejnost. Zájemci mohou navštívit třeba hudebně-loutkový workshop na terasách loutkářského muzea s Milanem Caisem a Radkem Beranem. Oba se podíleli na animovaném filmu Malý pán.

V doprovodném programu pořadatelé chystají šest koncertů na různých místech města, většinou pod širým nebem. Vystoupí například skupiny Pískomil se vrací, Čankišou, Michal Tučný Revival nebo zpěvačka Olga Lounová.

Přehlídku zakončí Divadelní pouť v okolí Divadla Karla Pippicha.

http://www.chbeseda.cz/

Autor článku: ČTK: dos, kš