27.06.2008 00:00

Loutkářská Chrudim přinese tři desítky představení

Chrudim 27. června (ČTK) - Představením Chantefable kanadského souboru l' Illusion začal 57. ročník celostátní přehlídky amatérského loutkářství Loutkářská Chrudim. Od neděle 29. června až do 4. července pak budou mít návštěvníci možnost vidět kolem tří desítek vystoupení na několika místech ve městě. Každý večer bude také koncertovat některá ze známých českých kapel. 

Po nedělních představeních, mezi nimiž bude mimo jiné vystoupení loutkářského souboru Hlína z Plzně na motivy knihy Františka Skály Velké putování Vlase a Brady, se na Resselově náměstí rozloží takzvaný Loutkářský štrůdl s vystoupeními a dílnami, v 19:30 se vydá průvod loutek městem k divadlu Karla Pippicha, kde bude přehlídka slavnostně zahájena a vystoupí skupina Temperamento.

Představení Loutkářské Chrudimi se budou odehrávat na čtyřech scénách. Nejvíce frekventované bude divadlo Karla Pippicha, loutkáři využijí jeho velké jeviště i malou scénu, ale i pódium v Regionálním muzeu. Úplný program lze nalézt na internetových stránkách festivalu www.chbeseda.cz

Organizátoři naplánovali na každý den na Resselovo náměstí i koncerty známých hudebníků. Vždy od 19:00 vystoupí skupiny Gulo Čar, Kamelot, Bran a František Nedvěd s kapelou. V úterý ve 22:00 vystoupí v restauraci muzea Rytmická skupina Radost, ve středu ve 21:00 u kašny na náměstí písničkář Vladimír Veit. Ve čtvrtek 3. července se lidé mohou sejít v restauraci Modrá hvězda na Loutkářském bále.

Výsledky přehlídky Loutkářská Chrudim budou vyhlášeny v pátek 4. července v rámci Loutkářské pouti. Posledním divadelním vystoupením bude představení Divadla Archa s názvem Osm - polib prdel kosům, zcela na závěr zahraje před divadlem skupina Mňága a Žďorp. 

Loutkářská Chrudim není jen zážitkem pro diváky, ale i akcí, kde se loutkoherci mohou přiučit něčemu novému. Pořadatelé pro ně letos připravili několik odborných seminářů, kterých se mohou zúčastnit i začátečníci a rodiče s dětmi. Mohou si vybrat například mezi autorsko - dramatickým seminářem, dílnou inspirovanou komiksy a knihami výtvarníka Františka Skály, kurzem používání hlasu nebo základy maňáskového divadla. 

dos tav

Autor článku: ČTK