29.11.2017 10:36

Loutkové divadlo Puck (Cluj-Napoca, Rumunsko) hledá partnery pro loutkářský projekt

Puck je prestižním loutkovým divadlem s více než 60-letou tradicí a víc než 300 oceněními. Projekt EastWest usiluje o rozvoj dlouhodobých vztahů mezi loutkovými divadly napříč Evropou. Spolupracovat budou umělci, publika i organizátoři na místní i mezinárodní úrovni, a to na produkci, prezentaci a šíření nových her. Přitom vzniknou nové modely spolupráce spojující aktéry na jedné rovině. Festivaly, divadla, univerzity a další mohou vyjádřit zájem do 20. 12. 2017.

Jedním z hlavních bodů projektu je šířit povědomí o populárních loutkařských tradidích každého ze zapojených partnerů na festivalech, workshopech, seminářích i samotnými představeními. Další důelžitou vyhlídkou je zapojení a propojení nejen divadel, ale také institucí vůbec, umělců, sociolog, veřejnosti a vzbudit zájem i živou spolupráci.

Pro více informací je k dispozici celý dokument výzvy či kontaktní údaje.

Projekt se uchází o financování z programu Kreativní Evropa a výzvy Projekty evropské spolupráce č. EACEA 32/2017: kategorie 1 (projekty menšího rozsahu) a kategorie 2 (projekty většího rozsahu) s uzávěrkou 18. 1. 2018. Více informací o tomto zde.

Dokument výzvy
emanuel_petran@hotmail.com
lucica.radu@gmail.com
T +40 724 369 541  

Autor článku: Převzato z: http://www.culturenet.cz/