27.11.2020 07:08

Loutky v Celetné 2020 online aneb do divadla v pyžamu

Letošní dvanáctý ročník festivalu LOUTKY V CELETNÉ je stejně jako zbytek kulturních akcí poznamenán vládními opatřeními. V návaznosti na tato opatření jsme nuceni letošní ročník v původně plánované podobě zrušit. Je nám to ale moc líto a tak jsme se rozhodli, že všechny  pohádky s vánoční tématikou nabídneme našim divákům v online podobě, jedná se celkem o TŘI tituly. Letošní skromný ročník jsme tedy jednoduše nazvali VÁNOČNÍ ONLINE LOUTKY V CELETNÉ.

Děti chodí do divadla vesměs rády, ale s tím chystáním se a vycházením, to z pohledu rodičů nebývá vždy tak jednoduché. Letos tedy uděláme radost těm dětem, které divadlo milují, ale nemají rády přípravy s jeho návštěvou spojené. Tentokrát totiž mohou vstát až po deváté a zůstat s hrnkem teplého kakaa pod dekou doma na gauči. Takže do pyžam a do Celetné, kde s ONLINE LOUTKAMI můžete strávit dva víkendy po sobě.

Festival otevíráme tento víkend, kdy v  sobotu 28. listopadu v 10.30 uvidíte pohádku ZPÁTKY DO BETLÉMA. Na vzniku této pohádky se společnými silami podíleli dva jihočeši tělem i duší. Kejklířský mág a virtuoz VOJTA VRTEK a znalec v oboru dětského divadla PAVEL ŠMÍD. Předvedou nám loutkohereckou hru plnou vtipu, žonglérských kousků a písniček, která nám připomene prastarý příběh, díky kterému slavíme Vánoce, stavíme betlémy a těšíme se na dárky od Ježíška.

A jak rychle jsme začali, tak také skončíme... a to hned ten další víkend, kdy jsou na programu  pohádky dvě. V sobotu 5.12. je to VÁNOČNÍ PŘÍBĚH Divadla Já to jsem, který by se také mohl jmenovat Cesta do Betléma nebo Co se dělo o Vánocích či Narození Ježíše (Ježíška) Krista, kde se dozvíte, jak to vlastně tenkrát bylo. V neděli 6.12. pak letošní festival zakončí Pruhované panenky s pohádkou VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ S ANDĚLY. Andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. Můžete se těšit na čtyři vánoční příběhy: „ O svatém Mikuláši, O cestě panny Marie do Betléma, O narození Ježíška a O klanění tří králů“. Vánoční pásmo je propojené koledami a sváteční hudbou (flétna, kytara, buben).

Představení jsou zdarma, ale dobrovolnou vstupenku, jejímž zakoupením vyjadřujete podporu našemu festivalu a pozvaným souborům, je možno zakoupit na našich webových stránkách www.divadlovceletne.cz. Ceny vstupenek: 120,- / 70,- Kč (sleva pro děti do 10-ti let a seniory).

28.11. sobota 10.30 - 3+
Zpátky do Betléma /Vojta Vrtek & Teátr Pavla Šmída

05.12. sobota 10.30 - 3+
Vánoční příběh /Divadlo Já to jsem

06.12. neděle 10.30 - 3+
Vánoční putování s anděly /Pruhované panenky

Délka všech představení je cca. 50 min

www.divadlovceletne.cz

Autor článku: Lenka Bočková