27.11.2020 07:08

Loutky v Celetné 2020 online aneb do divadla v pyžamu

Letošní dvanáctý ročník festivalu LOUTKY V CELETNÉ je stejně jako zbytek kulturních akcí poznamenán vládními opatřeními. V návaznosti na tato opatření jsme nuceni letošní ročník v původně plánované podobě zrušit. Je nám to ale moc líto a tak jsme se rozhodli, že všechny  pohádky s vánoční tématikou nabídneme našim divákům v online podobě, jedná se celkem o TŘI tituly. Letošní skromný ročník jsme tedy jednoduše nazvali VÁNOČNÍ ONLINE LOUTKY V CELETNÉ.

Děti chodí do divadla vesměs rády, ale s tím chystáním se a vycházením, to z pohledu rodičů nebývá vždy tak jednoduché. Letos tedy uděláme radost těm dětem, které divadlo milují, ale nemají rády přípravy s jeho návštěvou spojené. Tentokrát totiž mohou vstát až po deváté a zůstat s hrnkem teplého kakaa pod dekou doma na gauči. Takže do pyžam a do Celetné, kde s ONLINE LOUTKAMI můžete strávit dva víkendy po sobě.

Festival otevíráme tento víkend, kdy v  sobotu 28. listopadu v 10.30 uvidíte pohádku ZPÁTKY DO BETLÉMA. Na vzniku této pohádky se společnými silami podíleli dva jihočeši tělem i duší. Kejklířský mág a virtuoz VOJTA VRTEK a znalec v oboru dětského divadla PAVEL ŠMÍD. Předvedou nám loutkohereckou hru plnou vtipu, žonglérských kousků a písniček, která nám připomene prastarý příběh, díky kterému slavíme Vánoce, stavíme betlémy a těšíme se na dárky od Ježíška.

A jak rychle jsme začali, tak také skončíme... a to hned ten další víkend, kdy jsou na programu  pohádky dvě. V sobotu 5.12. je to VÁNOČNÍ PŘÍBĚH Divadla Já to jsem, který by se také mohl jmenovat Cesta do Betléma nebo Co se dělo o Vánocích či Narození Ježíše (Ježíška) Krista, kde se dozvíte, jak to vlastně tenkrát bylo. V neděli 6.12. pak letošní festival zakončí Pruhované panenky s pohádkou VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ S ANDĚLY. Andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. Můžete se těšit na čtyři vánoční příběhy: „ O svatém Mikuláši, O cestě panny Marie do Betléma, O narození Ježíška a O klanění tří králů“. Vánoční pásmo je propojené koledami a sváteční hudbou (flétna, kytara, buben).

Představení jsou zdarma, ale dobrovolnou vstupenku, jejímž zakoupením vyjadřujete podporu našemu festivalu a pozvaným souborům, je možno zakoupit na našich webových stránkách www.divadlovceletne.cz. Ceny vstupenek: 120,- / 70,- Kč (sleva pro děti do 10-ti let a seniory).

28.11. sobota 10.30 - 3+
Zpátky do Betléma /Vojta Vrtek & Teátr Pavla Šmída

05.12. sobota 10.30 - 3+
Vánoční příběh /Divadlo Já to jsem

06.12. neděle 10.30 - 3+
Vánoční putování s anděly /Pruhované panenky

Délka všech představení je cca. 50 min

www.divadlovceletne.cz

Autor článku: Lenka Bočková

Loutky v Celetné 2020 online aneb do divadla v pyžamu

Festivaly

14.01.2021

Divadlo Bolka Polívky připravuje bohatý program pro Letní scénu 2021

Šestý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky je i v letošním roce naplánován tak, aby se postupně odehrával hned ve třech atraktivních lokalitách. Od 12. do 25. června a následně od 22. července do 15. srpna 2021 budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z vlastní produkce divadla i jeho hostů v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 29. června do 5. července 2021 v amfiteátru v Mikulově a od 12. do 15. července 2021 na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ. 

11.01.2021

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program vstupuje do dalšího čtvrtstoletí své existence

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a jeho mladší část Open Air Program patří již více než čtvrt století mezi nejvýznamnější kulturní události královéhradeckého regionu a
představuje největší divadelní přehlídku v České republice. Po červnu 2020, kdy se festival uskutečnil v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, připravují pořadatelé na rok 2021
plnohodnotný 26. ročník. Ten se poprvé představí pod inovovaným názvem a novou vizuální identitou.

06.01.2021

Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží zahájí premiéra komedie Pusťte mě ven!!!

Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží by měla zahájit 17. května premiéra inscenace s Ivou Janžurovou, která se uskuteční u příležitosti jejích 80. narozenin. Herečka nastuduje francouzskou komedii Pusťte mě ven!!! od Jean-Marie Chevreta, která je napsána jako jedno velké herecké sólo.