05.11.2003 00:00

Lucrezia Borgia – legenda slavného rodu ožívá

20. listopadu 2003 od 19.00 se uskuteční světová premiéra hudebně-tanečního příběhu LUCREZIA BORGIA.
Libretista, choreograf a režisér Libor Vaculík touto inscenací navazuje na svá představení, která vytvořil v minulosti pro baletní soubor Národního divadla v Praze (Malý pan Friedemann, Psycho, Čajkovskij, Někdo to rád…, Isadora Duncan, Romeo a Julie a další).
Dramatický příběh oživující legendu papežského rodu Borgiů, v jehož středu stojí Lucrezia - žena plná života, touhy, nenávisti, a spalující kruté vášně. Ani anděl ani ďábel. Na jedné straně něžná a nezáludná dívka, na straně druhé zhýralá milenka vlastního bratra, nenávistná vražednice…
Jak říká sám autor: "Drama o Lucrezii má všechny ingredience, které má umělý jevištní život mít - lásku, smrt a náboženství. Najdeme zde dráždivé pověsti a dohady, charaktery figur s orlem a pannou, či spíš démonem a cherubem, na stranách mince svých osudů, záhadné a zakázané, dech tající příšeří chladu a zlata papežského dvora, bujarost, přepych a neustávající slavnosti renesančních dvorů, politické pletichy a intriky, milostná dobrodružství. Italská renesance, doba Michelangelova a Machiavelliho, vstupuje svým uměleckým odkazem neustále do naší současnosti. Klade nám otázky dobové i věčné, probouzí novou zvídavost a staré pochyby".

V titulních dvojrolích se vám představí Zuzana Susová, Pavla Hrubešová, Bára Basiková a Radka Fišarová.

I. premiéra: 20.11. 2003 v Národním divadle
II. premiéra: 21.11. 2003 v Národním divadle

Autor článku: redakce