01.11.2003 00:00

M.U.T. 2003 Mensch und Trauma – noví mistři aneb Lidé, kteří to dotáhli někam…

Tisková zpráva k premiéře - Pražské komorní divadlo a M.U.T. 2003 Mensch und Trauma

NOVÍ MISTŘI ANEB LIDÉ KTEŘÍ TO DOTÁHLI NĚKAM...

v aktuálním složení: Čepek, Macecha, Šimko

Instruktoři M.U.T. vás tentokrát provedou světem úspěchu a slávy. Dozvíte se jak získávat přátele a působit na lidi, jak se stát špičkou ve svém oboru i jakou obuv zvolit na cestu přes mrtvoly.
Široké uplatnění úzké specializace. MUTace osobnosti a parciální lobotomie jako předpoklad úspěchu. Vše doloženo citáty a příběhy lidí, kteří se již stali tím, čím možná chcete být i Vy. Zn.: Umyjeme Vám schody do nebe.

Premiéra: 5. listopadu 2003

Informace o premiéře:
Noví Mistři jsou pokračováním v tradici divadla M.U.T., která vzešla z inscenovaných čtení textů současných dramatiků a postupně se rozvinula v inscenace (či přesněji řečeno instalace) tematicky zaměřených vlastních kompilací. Po komponovaném večeru o depresi (4.48 materiál) a instruktážním večeru o svádění (2 v 1 - výhodné balení; oba projekty je stále ještě možno shlédnout v divadle Komedie) vsadilo tentokrát divadlo M.U.T. na téma úspěchu, jeho cesty k němu a možnosti pádu, přičemž v této inscenaci tvůrci čerpají z objeveného v tradici čtení, ale zároveň mění a aktualizují divadelní výrazové prostředky směrem od čtení k inscenaci.

Úryvky z použitých textu:
"Bylo jednou jedno chudé děťátko a nemilo tatínka ani maminku, všici byli mrtví a na světě už nebylo živáčka. Všici byli mrtví a to děťátko šlo a hledalo ve dne v noci. A protože už na světě nebylo živý duše, chtělo jít do nebe a měsíček se na to děťátko tak přívětivě koukal a když konečně k měíčku dorazilo, byl to kus shnilýho dřeva, a tak šlo k sluníčku, byla to uvadlá slunečnice, a jak dorazilo ke hvězdám, byly to zlatý mušky napíchaný na trnky, jak by je tam ťuhýk napíchal, a když to děťátko chtělo zpátky na zem, byla země převržený hrnec a děťátko bylo docela samotinký a tak si sedlo a plakalo a sedí tam dodnes a pláče a je docela samotinký." Georg Buechner: Pohádka
"...pro začátek si uvědomme, že my všichni žijeme v zemi, kde se každý zákonů dbalý občan těší svobodě myšlení a svobodě jednání, což na celém světě nemá obdoby. Vitšina z nás si nikdy neuvědomila, jaké výhody tato svoboda skýtá. Nikdy jsme neporovnali naší neomezenou svobodu s okleštěnou svobodou v jiných zemích..." z knihy Zemi svobody, kol. autorů

Autor článku: redakce