13.09.2006 00:00

Marmeláda pro psy s agresivním chováním

Ve středu 4. října 2006 - na Světový den zvířat - pořádají od 19:00 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana Divadlo Kámen a Nadace na ochranu zvířat představení ve prospěch projektu Artemis zaměřeného na záchranu a výchovu psů s agresivním chováním.

Výtěžek z představení přispěje na vynucené přestěhování útulku pro záchranu a výchovu psů s agresivním chováním - projektu Artemis (www.psycholog-psu.com). Díky tomuto projektu známého psychologa psů Rudolfa Desenského jsou zachraňovány desítky psů, které jejich majitelé neumí uklidnit a vychovat a kteří by jinak byli odsouzeni k utracení.

Posláním Nadace na ochranu zvířat (www.ochranazvirat.cz), která toto představení spolupořádá, je zlepšovat vztah člověk-zvíře-životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat životní pohodu zvířat držených v lidské péči i volně žijících.

Divadlo Kámen poukazuje ve své černé komedii Marmeláda se zlomyslnou nadsázkou na globalizační dilemata. Příběh malé "poctivé" firmy Marmeláda International, která trpí pod tlakem jakési větší bezohledné společnosti Marmeláda Global, nenadržuje ani zastáncům ani odpůrcům globalizace. Všímá si spíše absurdit, které z jejich souboje plynou. Hře byla v srpnu na festivalu nezávislých divadel Jiráskův Hronov udělena cena Zlatý Alois.

Vstupenky lze zakoupit například na www.divadlokamen.cz, v Žižkovském divadle nebo v síti Ticketstream.

Zdroj: info@divadlokamen.cz  

Autor článku: Informace z divadel