04.03.2019 10:23

Martin Beck: Laterna magika – výstava v Café NONA

V březnu bude k vidění na Nové scéně ND v Café NONA výstava portrétů umělců Laterny magiky, které v letech 2016–2017 se souborem vytvořil fotograf Martin Beck. Zachytil repertoár Laterny magiky skrze podobizny tanečníků a herců v jejich rolích a část této série vyšla na podzim také v knižní podobě. Před objektivem Martina Becka se objevili hrdinové inscenací Malý princ, Podivuhodné cesty Julese Verna, Human Locomotion, Cocktail 012 – The Best of a Kouzelný cirkus.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. března v 18:30 hodin, před večerním představením Laterny magiky, která má na programu inscenaci Human Locomotion. I hlavní postavy této inscenace jsou v knize a na výstavě zachyceny a právě za fotografie z této série – portrét herce Marka Daniela v roli průkopníka fotografické techniky Eadwearda Muybridge a portrét tanečnice s maskou koně – získaly Čestné uznání na soutěžní přehlídce O nejlepší divadelní fotografii / Best Theatre Photography. Ta byla pořádána v v rámci výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017 v Obecním domě, fotografie byly zařazeny v kategorii profesionálů Portrét roli. Výstava fotografií v Café NONA potrvá do 31. března.

https://www.narodni-divadlo.cz/

Autor článku: Lucie Kocourková

Martin Beck: Laterna magika – výstava v Café NONA

Zprávy

24.05.2019

Pozvánka na výstavu: Kabinet zázraků – 100 let Jihočeského divadla

Expozice přiblíží nejdůležitější milníky v rámci výročí 100 let historie Jihočeského divadla, 200 let jeho budovy, 70 let Malého divadla a 60 let samostatných souborů opery a baletu, tedy nedozírné množství spousta dobrodružství, tisíce lidských osudů, nápadů, radostí, žalů, premiér, derniér, úspěchů i propadáků a jiných dramatických událostí.

23.05.2019

Loutkáři slaví 90 let existence UNIMA

První mezinárodní divadelní organizace založená v Praze v roce 1929 letos slaví 90. výročí. V rámci oslav existence Mezinárodní loutkářská unie UNIMA se ve dnech od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, která bude akcentovat nejen historii UNIMA, ale i její vize do budoucnosti. Součástí oslav bude diskusní blok o vystavování loutek v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI…Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek.

23.05.2019

České zastoupení na Pražském Quadriennale: mimozemšťané, spartakiáda i netradiční cestovní kancelář

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které proběhne od 6. do 16. června na pražském Výstavišti, nabídne expozice, projekty a performance ze 79 zemí. Výrazné zastoupení zde má i Česká republika. V rámci hlavní soutěžní části – Výstavy zemí a regionů – se na ostrově Štvanice představí koprodukční projekt CAMPQ, který přenese návštěvníky do mimozemského adaptačního tábora.