03.04.2020 11:37

Městská divadla pražská: Když potlesk a zpěv nestačí. Poděkování první linii

Městská divadla pražská spouštějí unikátní akci. Od prvního dubna mohou lidé na webových stránkách MDP vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům a příslušníkům integrovaného záchranného systému zakoupením dárkového poukazu na představení.

Hasiči, záchranáři, policisté a samozřejmě lékaři, sestry a další zdravotnický personál bojují v této době všemi svými silami s koronavirovou pandemií. Městská divadla pražská si velice váží jejich nasazení, proto se rozhodla vyjádřit podporu všem pracovníkům v první linii. „Snažíme se v těchto dnech aspoň symbolicky pomáhat šitím roušek a dobrovolnickou činností. Nasazení lékařů, sester, hasičů, policistů v těchto nelehkých dnech nám imponuje. Chtěli bychom je, až se situace uklidní, přivítat v našich divadlech a poděkovat jim tak, jak umíme nejlépe – našimi uměleckými výkony“, uvedl ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl.

Koupě poukazu pomůže hned dvakrát: vedle ocenění pracovníků podpoří i tři scény Městských divadel pražských, které jsou od 10. března uzavřené a nehrají.

Poukazy v hodnotě 660, 900 a 1180 korun jsou k zakoupení na stránce https://www.mestskadivadlaprazska.cz/vstupenky/darkove-poukazy/podekovani/, kde je možné i určit, které záchranné složce poukaz půjde. V okamžiku znovuotevření divadel budou dárkové poukazy předány zástupcům jednotlivých organizací, které je následně rozdělí mezi své zaměstnance.

Autor článku: Lucie Korbeliusová