21.04.2006 00:00

Městská divadla pražská nabízejí společné předplatné

Praha 24. dubna (ČTK) - Rozšířené předplatné je první z řady novinek, které už v těchto dnech nabízejí na příští sezonu Městská divadla pražská (MDP). Jejich nový ředitel Ondřej Zajíc se v ní vrátí k myšlence divadla hereckých individualit a s jedním uměleckým souborem působícím na dvou scénách - v ABC a Rokoku.

"Letos poprvé budou mít diváci možnost zakoupit si předplatné za zvýhodněnou cenu do ABC i Rokoka v celkem šesti skupinách po sedmi titulech, z nichž jeden budou mít zdarma. Atraktivní je tradiční výběrová řada nabízející možnost navštívit novou inscenaci hned po jejím prvním uvedení," řekla ČTK mluvčí MDP Renata Kricnerová. Novinkou je podle ní ještě výhodnější studentské abonmá. Běžné se prodává po 1620 korunách, zatímco studenti je dostanou o téměř 300 korun levněji.

Do nabídky je zařazeno deset premiérových titulů, jež Městská divadla pražská v příští sezoně představí. Na podzim se v Rokoku uskuteční dvě české premiéry - inscenace komorní hry Maya Simona Návod na přežití s Květou Fialovou a Janou Drbohlavovou v režii Jiřího Trnky a vzápětí inscenace Marvinův pokoj autora Scotta McPhersona. V hlavní roli bude v Zajícově režii hostovat Veronika Žilková. Tento příběh je známý díky filmovému zpracování s Meryl Streepovou, Robertem de Nirem a Leonardem DiCapriem z poloviny 90. let.

"V režii Ondřeje Zajíce, tentokrát v divadle ABC, budou mít předplatitelé možnost zhlédnout dramatizaci Steinbeckova románu Na východ od ráje se Sabinou Laurinovou v roli lstivé Cathy. V první polovině sezony uvedou MDP na prknech ABC komedii Karla Poláčka U nás v Kocourkově, známou též z prvorepublikové filmové verze s Janem Werichem v hlavní roli. Divadelní adaptaci bude režírovat nový umělecký šéf MDP Petr Svojtka. V divadle Rokoko pak nastuduje scénickou báseň největšího norského dramatika Henrika Ibsena Peer Gynt s hostujícím Michalem Dlouhým v titulní roli," uvedla Kricnerová.

Premiéra strhujícího dramatu střetu vášnivé lásky a manželské povinnosti Anna Karenina (režie Peter Gábor) je plánována v divadle ABC na duben. V témže měsíci se budou moci předplatitelé v divadle Rokoko poprvé zamýšlet i bavit nad krizí středního věku v Nicholsově Hře vášní, kterou nastuduje Lída Engelová. V novém obsazení budou v listopadu poprvé uvedeny v ABC České Vánoce Jiřího Janků, stejně jako o měsíc dříve Werichova Lakomá Barka v Rokoku, obojí ve Svojtkově režii.

Sezonu 2006/2007 Městských divadel pražských uzavře divadelní adaptace českého rokenrolového muzikálu Šakalí léta s populárními hity Ivana Hlase v režii Miroslava Hanuše. "V nabídce předplatného se objeví i osvědčené tituly předešlých sezon, například Poprask na laguně a Oddací list," dodala Kricnerová.

Jiří Borovička kš

Autor článku: ČTK