29.03.2007 00:00

Městská divadla pražská už připravují předplatné na další sezónu

Pro nadcházející divadelní sezonu 2007/2008 připravila MDP v čele s ředitelem Ondřejem Zajíce pro své diváky nové výhodné předplatné, které se samozřejmě pojí i s novým dramaturgickým plánem na sezónu 2007/2008.

Kromě tradičního předplatného, nabízejí MDP tzv. skupinu R – převážně Rokoko, dále skupinu D, která zahrnuje víkendová odpolední představení, skupinu B pro lehce náročnější diváky, skupinu C nazvanou lehce komediální, skupiny V – výběrovou (první reprízy všech premiér) a skupinu Ábíčko, která divákům nabídne 4 představení za cenu 3 na malé scéně Divadla ABC.

Ondřej Zajíc, ředitel MDP, k tomu dodává: „Novinkou je, že diváci si nyní již i v rámci předplatného mohou sami online vybrat a rezervovat konkrétní místo ve své předplatitelské skupině. Městská divadla pražská nabízejí tuto možnost jako první z pražských divadel.“

Předplatné na sezonu 2007/2008 lze zakoupit do 1.září 2007.

Kromě již uvedených inscenací (Na východ od ráje, Skapinova šibalství, Marvinův pokoj a další) se diváci, kteří si předplatné zakoupí, budou moci těšit i na řadu her nových.

V říjnu uvede Divadlo ABC hru slavného amerického spisovatele Thortona Wildera Naše Městečko v režii Jana Kačera a Divadlo Rokoko nabídne divákům českou premiéru současné tragikokomedie předního rakouského dramatika, Felixe Mitterera, V jámě lvové, která líčí neuvěřitelný příběh, jenž se v historii rakouského divadelnictví stal legendou. Režie se ujme Ondřej Zajíc.

Poslední připravovanou premiérou pro rok 2007 je Andělika a laskavec Petera Shaffera, jednoho z nejhranějších autorů současnosti. V půvabné komedii, kterou pro Divadlo Rokoko nastuduje režisér Karel Kříž, se koncem listopadu představí Květa Fialová v roli excentrické průvodkyně. Hra získala v roce 1990 dvě prestižní ocenění Tony Awards.

V lednu 2008 uvede Divadlo ABC Dobře rozehranou partii Stefana Vogela, komedii o lidech, kteří nejsou mladí, ale zdaleka ještě nemají svůj život za sebou, jenž jistě potěší všechny milovníky dobrého humoru. Inscenaci bude režírovat Lída Engelová.

Na únor připravuje Divadlo ABC novou dramatizaci Hrabalových Postřižin, které se snad nejvíce proslavily díky stejnojmenné filmové adaptaci Jiřího Menzela. Novela se dočkala i několika divadelních zpracování. Pro diváky MDP jsme ovšem připravili novou dramatizaci, kterou nastuduje režisér Petr Svojtka.

Duben v MDP přinese premiéry hned dvě. V Divadle ABC to bude Tristan a Isolda, zpracování jedné z nejslavnějších legend o lásce. Pro MDP ji bude inscenovat jeden z nejznámějších slovenských režisérů Ondrej Spišák. Divadlo Rokoko uvede Kauzu Divá Bára podle Boženy Němcové. Bude se jednat nejen o adaptaci nejznámější české povídky, ale i o pohled na autorku a dobu, v níž žila.

V červnu proběhne v Divadle ABC premiéra hry Baron Prášil aneb ten, který nikdy nezalhal. Hlavní postavu si v ní zahraje Oldřich Vízner. Poslední uvedenou hrou v této sezoně pak budou v Divadle Rokoko Gogolovi Hráči.

Veškeré informace o předplatném najdete na www.mestskadivadlaprazska.cz

magdalena@shakespeare.cz

Autor článku: Informace z divadel