23.05.2001 00:00

Městská knihovna přivítá v sobotu příznivce stepu

PRAHA 22. května (ČTK) - Rytmický klapot stepařských bot se v sobotu 26. května večer ponese sálem Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. U příležitosti Dne stepu 2001 zde vystoupí na stepařské taneční přehlídce vybraní jednotlivci a stepařské kluby z České republiky i zahraniční hosté. Svátek, který byl vyhlášen v kolébce stepu - ve Spojených státech v roce 1989, si čeští stepaři připomenou letos potřetí.

Na sobotní večer budou stepaři zvát publikum v pátek odpoledne na happeningu pod širým nebem na náměstí Republiky, informoval dnes novináře hlavní pořadatel akce Zdeněk Pilecký. V rámci oslav je na víkend v kulturním středisku Delta v Praze 6 připraven praktický seminář stepařské techniky pro pokročilé a učitele stepu. V Deltě se už v pátek bude konat seminář o historii amerického stepu a jeho stylech, který bude volně přístupný a bezplatný. Na historii českého stepu se zaměří nedělní vzpomínkové setkání pamětníků. Na letošní pražské oslavy přijede americká lektorka Judy Ann Bassing.

Už od začátku tohoto týdne zahájili stepaři i projekt rotující třída. V jeho rámci někteří pražští učitelé stepu zpřístupnili své lekce všem zájemcům z ostatních tanečních škol, dodal Pilecký.

Více informací na adrese:
http://www.dis.cz/zigzag/

Autor článku: redakce