21.05.2001 00:00

Městské divadlo Brno chystá pro příští sezónu pět nových her

BRNO 20. května (ČTK) - Na pět nových her se mohou v nadcházející divadelní sezóně těšit diváci Městského divadla Brno. "Rozhodli jsem se soustředit na úplně nové tituly, takže všech pět her bude mít v našem divadle českou premiéru," řekl ČTK ředitel divadla Stanislav Moša.

První novinkou bude muzikálová balada Koločava, kterou na motivy knihy Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník upravila autorská dvojice Petra Ulrycha a Stanislava Moši.

Dalšími novinkami v repertoáru budou tři komedie. Nejprve nabídne divadlo frašku Svatba na druhou, jejímž autorem je francouzský dramatik Georges Feydeau, který je v ČR znám hlavně díky hře Brouk v hlavě. Poprvé na českém jevišti představí soubor jiného francouzského autora Erika-Emmanuela Schmitta hrou Libertin, jejímž námětem je vztah filozofa Denise Diderota k ženám a manželství. Třetí komedie je původní českou novinkou, kterou autor Pavel Kohout nazval Dvě gorily proti mafii. Východiskem této hry plné šokujících situací a gagů je střet ruské a české mafie, který se zčásti odehrává v zoologické zahradě.

V případě posledního titulu oslovilo divadlo brněnského rodáka, básníka a dramatika Ludvíka Kunderu s prosbou o přepracování hry o Přemyslu Otakarovi I. Dramatizace hry Vrtkavý král, která měla televizní premiéru v roce 1975, pojednává hlavně o králi bigamistovi a jeho manželkách.

Městské divadlo v Brně se soustřeďuje na exkluzivní činoherní a muzikálovou produkci. Každý rok odehraje 280 až 350 představení, která zhlédne asi 180.000 diváků.

Autor článku: redakce