24.05.2012 15:45

Městské divadlo Brno nabídne britský muzikál o dvojčatech

Městské divadlo Brno rozšíří svůj muzikálový repertoár o Pokrevní bratry britského autora Willyho Russela. Příběh, který spojuje tragické, humorné i sociálně kritické prvky, se točí kolem osudů dvojčat rozdělených v útlém věku. Chlapci se spřátelí, aniž by věděli o svém společném původu. Režisérem inscenace je Stanislav Moša, premiéru divadlo naplánovalo na 2. června.

Chudá matka dvojčat se rozhodne svěřit jednoho z právě narozených synů bohaté ženě, která nemůže mít vlastní děti. "Ačkoli jsou chlapci Eddie a Mickey rozděleni už krátce po narození a diváci sledují jejich dospívání v různých sociálních podmínkách, jejich osudy se neustále protínají a stanou se z nich nerozluční přátelé," uvedla dramaturgyně Klára Latzková.
Dějem provází diváky vypravěč, který vstupuje do různých postav a dává příběhu až magický ráz. Neustále totiž připomíná osudové předurčení. "Refrénem příběhu se stává jakési prokletí, které varuje, že v momentě, kdy se rozdělená dvojčata dozví pravdu, obě na místě zemřou," popsala Latzková. Příběh je vyprávěn retrospektivně, začíná tedy tragickým okamžikem, kdy zdrcená matka stojí nad mrtvými syny.
V roli matky alternují Hana Holišová a Markéta Sedláčková. O úlohy bratrů se dělí Aleš SlaninaDušanem VitázkemLukáš Janota s Jiřím Machem. V roli vypravěče se představí Stanislav Slovák nebo Lukáš Vlček.

Muzikál Pokrevní bratři napsal Russel v roce 1983. V londýnském West Endu, čtvrti zaslíbené muzikálům, se hraje nepřetržitě od roku 1988. Pokrevní bratry zná muzikálové publikum také na dalších světových jevištích. V Česku hru uváděla divadla v Praze, Liberci, Plzni, Pardubicích, Uherském Hradišti a Olomouci.


Městské divadlo Brno: Pokrevní bratři

Autor článku: ČTK: tmd, vit, foto: Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno nabídne britský muzikál o dvojčatech