25.03.2020 15:17

Městské divadlo Brno v době koronavirové

Od kostýmů k rouškám

Naše krejčové v pánské i dámské krejčovně a garderobě již druhým týdnem ve velkém šijí ochranné roušky, které následně na potřebná místa distribuuje Magistrát města Brna. Dále jsme také ve spojení s iniciativou sijemerousky.cz.

Divadlo žije i v době karantény

Realizujeme online přenosy našich inscenací. Tyto záznamy umisťujeme na náš YouTube kanál MdB TV dvakrát týdně, v sobotu a ve středu. Půjde vždy o naše starší autorské inscenace napsané přímo pro naše divadlo, které již mají po derniéře. Informace o vysílání najdete vždy v příslušný den na našem webu a sociálních sítích.

Dále se všichni můžeme propojit také přes televizní obrazovky. V pondělí 13. dubna ČT Art uvede záznam naší inscenace Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli.

Facebookové nápady na zabavení

Naši herci ze svých domovů stále baví naše diváky na sociálních sítích díky scénkám z našich slavnostních večerů známých pod názvem Křídla.

Dále jsme spustili video soutěž s domácími mazlíčky, ve které mají diváci na základě hlasu ve videu rozpoznat, který náš herec či herečka je páníčkem daného mazlíčka.

Odstartovali jsme také „Písničkovou výzvu MdB“, v rámci které nominovaní umělci zazpívají jednu píseň, jejíž výběr je omezen písmenem, které na ně připadne. Tímto písmenem buď musí začínat název písně, nebo jméno interpreta.

„Čtení v ponožkách“

Mnoho z našich umělců se aktivně zapojuje do čtení pohádek pro děti v nemocnicích. Na základě přečtené pohádky poté děti nakreslí obrázek, který následně poputuje do obrázkové soutěže.

Nezapomínáme ani na další charitativní akce, které se konají každoročně, např. 21. března se naši umělci připojili k „Ponožkové výzvě“, která je spojována se Světovým dnem Downova syndromu a spočívá v tom, že právě v tento den se na znak oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě rozdílné ponožky.

Jsme tu pro naše diváky

I nadále samozřejmě udržujeme pravidelný kontakt s diváky v souvislosti s informovaností ohledně zrušených představení či prodeje předplatného na následující sezónu. Své dotazy mohou směřovat jak na naše sociální sítě, tak na komerční oddělení divadla.

https://www.mdb.cz/

Autor článku: Kateřina Vižďová