28.11.2019 16:40

Městské divadlo Kladno uvede adaptaci románu Agathy Christie Vražda v Orient Expresu

Kladenští diváci se po nějaké době opět dočkají klasické detektivky, po francouzské detektivní komedii Past (2017) Roberta Thomase a klasice Vražda na Nilu (2014) půjde znovu o nepřekonatelnou autorku Agathu Christie a jedno z jejích nejlepších děl – Vražda v Orient Expresu.

Hercule Poirot uvízl kvůli sněhové závěji spolu s dalšími cestujícími v Orient Expresu. Když je v noci nalezena v jednom z kupé mrtvola, vrhá se světoznámý detektiv do nového případu. Podaří se mu vypořádat se se záhadnou minulostí pasažérů a odhalit vraha?

Slavný román z roku 1934 s geniálním detektivem Herculem Poirotem v čele, který byl několikrát adaptován pro film i televizi si na svou divadelní podobu musel počkat. Vznikla teprve nedávno v USA a napsal ji renomovaný broadwayský autor Ken Ludwig, u nás známý zejména díky svým komediím Tenor na roztrhání, Shakespeare v Hollywoodu a další.

V inscenaci hostujícího režiséra Petra Mikesky, uměleckého šéfa Městského divadla Mladá Boleslav a držitele prestižní ceny Thálie, uvidí diváci kromě stálých členů souboru v čele s Jiřím Š. Hájkem jako Poirotem také několik hereckých hostů. Neznámější z nich jim asi budou dámy – Karolina Frydecká, která před lety byla v kladenském angažmá a hraje Helen Hubbardovou a Jitka Asterová, která zde hostuje poprvé a připadla jí role kněžny Dragomiroff.

www.divadlokladno.cz

Autor článku: Linda Ľuptáková