28.11.2019 16:40

Městské divadlo Kladno uvede adaptaci románu Agathy Christie Vražda v Orient Expresu

Kladenští diváci se po nějaké době opět dočkají klasické detektivky, po francouzské detektivní komedii Past (2017) Roberta Thomase a klasice Vražda na Nilu (2014) půjde znovu o nepřekonatelnou autorku Agathu Christie a jedno z jejích nejlepších děl – Vražda v Orient Expresu.

Hercule Poirot uvízl kvůli sněhové závěji spolu s dalšími cestujícími v Orient Expresu. Když je v noci nalezena v jednom z kupé mrtvola, vrhá se světoznámý detektiv do nového případu. Podaří se mu vypořádat se se záhadnou minulostí pasažérů a odhalit vraha?

Slavný román z roku 1934 s geniálním detektivem Herculem Poirotem v čele, který byl několikrát adaptován pro film i televizi si na svou divadelní podobu musel počkat. Vznikla teprve nedávno v USA a napsal ji renomovaný broadwayský autor Ken Ludwig, u nás známý zejména díky svým komediím Tenor na roztrhání, Shakespeare v Hollywoodu a další.

V inscenaci hostujícího režiséra Petra Mikesky, uměleckého šéfa Městského divadla Mladá Boleslav a držitele prestižní ceny Thálie, uvidí diváci kromě stálých členů souboru v čele s Jiřím Š. Hájkem jako Poirotem také několik hereckých hostů. Neznámější z nich jim asi budou dámy – Karolina Frydecká, která před lety byla v kladenském angažmá a hraje Helen Hubbardovou a Jitka Asterová, která zde hostuje poprvé a připadla jí role kněžny Dragomiroff.

www.divadlokladno.cz

Autor článku: Linda Ľuptáková

Městské divadlo Kladno uvede adaptaci románu Agathy Christie Vražda v Orient Expresu

Inscenace

09.07.2020

Divadlo Archa uvede v červenci premiéru dokumentární inscenace Dům bez spánku

Divadlo Archa uvede 14. a 15. července premiéry dokumentární inscenace Dům bez spánku, jejíž přípravu přerušila koronavirová krize. Mladý divadelní kolektiv Nesladim, který tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže, věnuje ve své autorské inscenaci pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

07.07.2020

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice bude uvedena inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice dnes Divadlo Letí uvede premiéru představení o dětské aktivistce Gretě Thunbergové. Podle tvůrců se hra s názvem Greta bude věnovat nejen Thunbergové, ale i otázkám, které švédská školačka a její mnozí následovníci řeší a které ji vynesly až nominaci na Nobelovu cenu míru.

01.07.2020

Divadlo Mana připravuje komedii italského dramatika Enrica Luttmana 5 za 1

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích. Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září. Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.